Bültenler

Bilişim Eğitim Merkezi, Grafik Tasarım ve Web Tasarım Eğitimleri Yenilendi!


Modern Teknoloji ve Eğitim


Modernleşme sürecinde şirketler için büyük önem taşıyan teknoloji ve internetin etkileri, her sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe görülebiliyor. Teknolojinin günlük işlerde bile insanların vazgeçilmez bir parçası olması; şirketlerin yatırımlarını bu yönde değiştirmelerine neden oluyor. Sektöre yaratıcılık ve teknikle çağ atlatabilecek elemana duyulan ihtiyacın farkında olan "Bilişim Eğitim Merkezi"; kariyerine grafik tasarım ve web tasarım alanlarıyla yön vermek isteyenler için kaçırılmayacak eğitim fırsatı sunuyor.Grafik Tasarım Eğitimi


Kişinin yaratıcı yeteneklerini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, üretime dönüştürmek isteyenlerin katılması gereken bir eğitim olan grafik tasarımı eğitimiyle kursiyerler görsel iletişim yönünde ilerleme fırsatı bulabiliyorlar. Alınan eğitimler sonrasında matbaa, reklam ajansları, grafik tasarım ya da fotoğraf stüdyoları, gazete ve dergiler, şirketlerin pazarlama ve reklam departmanları, tekstil tasarım, ambalaj tasarım ve cam-vitray gibi sektörlerde çalışılabilineceği gibi; freelance çalışmak (serbest çalışma) da mümkün oluyor.


Adobe Yetkili Merkezi olan Bilişim Eğitim Merkezi Grafik Tasarım Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan kursiyerler Adobe onaylı Bilişim Eğitim Merkezi Katılımcı Sertifikası ve İngilizce online sınavlara katılarak Adobe Certified Exam belgesine sahip olabiliyor ve kariyerlerine grafiker, grafik tasarımcı, desinatör, dizgici, renk ayrımcısı ve hatta art direktörü ünvanlarıyla devam edebiliyorlar.


Bilişim Eğitim Merkezi; vermiş olduğu Grafik Tasarım Eğitimi müfredatını güncelleyerek kursiyerlerine akademik düzeyde eğitimler vermeye devam ediyor. Bu derslerinin başında; piksel bazlı çizim imkanı sunan, fotoğraf manipülasyon ya da web, maskot ve afiş reklam hazırlama işlemlerini yapabilen Adobe Photoshop ve vektörel tabanlı bir program olan Adobe Illustrator geliyor. Ayrıca Bilişim Eğitim Merkezi'nin garantisini verdiği a'dan z'ye Grafik Tasarım eğitimlerinde; basılı ve dijital yayınlar için profesyonel sayfa mizanpaj uygulaması olan Adobe Indesign ve dünyanın en iyi PDF çözümünün yeniden tasarlanmış masaüstü sürümü olan Adobe Acrobat derslerinin dışında, grafikerler için mükemmel bir tasarım programı olan CorelDraw öğretiliyor. Grafik tasarım eğitimini görsel iletişim boyutunda da akademik seviyeye çıkaran Bilişim Eğitim Merkezi; müfredatına eklediği, yazıyı belli tekniklerle düzenleme işlemi olan Tipografi, Tasarım Teknikleri ve Etkili Sunum ve Portfolyo derslerini de veriyor.Web Tasarım Eğitimi


Kişisel ve kurumsal site yapmak isteyenlere yönelik, görsel tasarım teknikleriyle web tekniklerinin etkin bir şekilde kullanılmasını amaçlayan bir eğitim olan Web Tasarım Eğitimi ile kursiyerler web ajanslarında başarılı bir kariyer sahibi olabilecekleri gibi kendi işlerinin de sahibi olabiliyorlar.


Türkiye'nin yetkinliği en fazla eğitim merkezi olan Bilişim Eğitim Merkezi Web Tasarım Eğitimi'ni tamamlayan kursiyerler; Adobe onaylı Bilişim Eğitim Merkezi Katılımcı Sertifikası ve İngilizce online sınavlara katılarak Adobe Certified Exam belgesine sahip olabiliyor ve kariyerlerine reklam ajansları, web tasarım stüdyoları ya da şirketlerin e-learning ve e-ticaret gibi departmanlarında ya da tercihleri doğrultusunda freelance işlerle devam edebiliyorlar.


Başlamak için temel bilgisayar bilgisine sahip olmanın yeterli olacağı, gelişen teknolojilere ve günümüz ihtiyaçlarına göre güncellenen ders programı ile Bilişim Eğitim Merkezi; Web Tasarım Eğitimleri'nde yalnızca program öğretmekle kalmayıp, güncellenen ders programıyla son teknolojiler hakkında da kursiyerlerine eğitim veriyor. Verilen dersler arasında; web dünyasında arayüzler ve görsel içeriklerin hazırlanmasında kullanılan Photoshop ve web tasarımının temelini oluşturan HTML (zengin metin işaretleme dili) geliyor. Ayrıca profesyonel bir web geliştirme ve tasarım programı olan DreamWeaver ve dinamik web sayfası hazırlama ya da HTML kaynak kodlarını değiştirmeye yarayan Javascript eğitimleri de verilerek kursiyerler Web Tasarım'ın inceliklerini öğrenebiliyor. Uzman eğitmenlerce profesyonel seviyede verilen derslere; arayıcı uyumsuzlukları için çözümler getiren JQuery, web sitelerin arayüzlerinin tasarlanabildiği Fireworks, içerik yönetim sistemi olan WordPress ve HTML5/CSS3'ün de eklendiği Bilişim Eğitim Merkezi Web Tasarım Eğitimleri'ndeki diğer ders isimleri ise animasyon tasarlamada kullanılan Flash/Swish ve kod satırı yazmaksızın benzersiz web siteleri oluşturmaya yarayan Muse şeklinde sıralanıyor.


Bilişim Eğitim Merkezi


1999 yılında bilişim teknolojileri alanında eğitim vermek amacıyla kurulan Bilişim Eğitim Merkezi temellerini istihdam ve verimlilik odaklı bir yapı üzerinde atmış ve verdiği eğitimlerle Türkiye'de yeni teknolojilere uyumlu bir eğitim sistemini oluşturmuştur. Sahip olduğu değerleri en güncel teknolojik inovasyonları öğretmek; kursiyerlerini hayallerindeki mesleğe kavuşturmak, kariyer sahibi yapmak ve dolayısıyla istihdama yönelik kalifiye iş gücüne katkıda bulunmak amacıyla kullanmıştır. Misyonu ve vizyonu ile örtüşen eğitim içeriklerine yatırım yaparak sektörde önemli bir ilerleme kaydeden Bilişim Eğitim Merkezi, eğitim sektöründe öncü olmanın bilinci ve disipliniyle; eğitim kalitesine verdiği önem ve yatırımlar sayesinde, bilişim teknolojileri eğitimleri veren kurumlar arasında en fazla uluslararası partnerliğe sahip eğitim kurumu olmuştur.

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2021 Bilişim Eğitim Merkezi