Bültenler

Bilişim Eğitim Merkezi, MEB Sertifikalı İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Eğitimleri Başlıyor!
Tasarım ve İşlevsellik


Gerek iş hayatında, gerekse evde, sokakta; yani kısacası hayatın her noktasında tasarımın büyük rol oynadığı ve gelişen teknolojiyle bu rolün büyüdüğü görülebiliyor. Dolayısıyla çağımızın gelişen beğeni dünyasında önem kazanan ve yaşam şartlarının getirdiği uzun saatler nedeniyle fazlaca zaman geçirilen iç mekanların tasarımı artık aranan bir değer oluyor. Sıradan olanın yerini öznelliğin ve işlevselliğin almasıyla, mekan düzenlemede uzmanlara daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Sektörün eksikliğini duyduğu bu noktada;"Bilişim Eğitim Merkezi",ihtiyacı karşılamak üzere başlatmış olduğu İç Mimari ve Dekorasyon Eğitimleri'ne; uzman eğitmen kadrosu ve bilgisayar destekli ders programıyla çare oluyor.


Hayaller Gerçeğe Dönüşüyor


Kişinin yaratıcı yeteneklerini, işlevsellik ile birleştirerek, üretime dönüştürmek isteyenlerin katılması gereken bir eğitim olan iç mimari ve dekorasyon eğitimleriyle kursiyerler,hayallerini gerçeğe dönüştürebilme yönünde ilerleme fırsatı bulabiliyorlar. İç Mimari ve Dekorasyon mesleğine yeteneği olduğunu düşünen, ancak farklı nedenlerden dolayı bu bölüme gidemeyenlerin katılabileceği bu eğitimlere, aynı zamanda lise veya üniversite mezunu olan ama istediği mesleği yapamayan ya da eğitiminde kendisini yetersiz bulup bir başka akademik meslek daha edinmek isteyen herkes katılımcı olabiliyor.


Yirmi yıllık eğitim deneyimi ve uluslararası partner firma sayısıyla sektörün lideri konumundaki Bilişim Eğitim Merkezi'ninİç Mimari ve Dekorasyon Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) belgesi ve Uluslararası geçerli Adobe, Autodesk ve Microsoft  sertifikalarıyla belgelendiriliyor.


Bilişim Eğitim Merkezi; vermiş olduğu İç Mimari ve Dekorasyon Eğitimiile kursiyerlerine alanında uzman eğitmenlercehazırlanmış profesyonel eğitimler sağlıyor . İki yarıyıldan oluşan bu eğitim sürecinde ilk yarıyılda alınan derslerin başında;temel tasarım ilkelerinin ve ölçek, görsel algı gibi kavramların anlatıldığı İç Mimari Proje-1; sanat ve tasarım eğitimlerinin gereksinimi olan teknik çizim yöntemleri, çizgi şekillleri ve geometrik şekiller gibi ilkelerin öğretildiği Teknik Resim ve tarihsel sürecin anlatıldığı Sanat Tarihi geliyor. Ayrıca diğer yarı yıl dersleri arasında yapı ve yapım sistemlerinin, sistem elemanları ve bileşenlerinin anlatıldığı Yapı Bilgisi ve Malzeme Bilgisi-1 ve mekan tasarımlarında gerekli olan iki ve üç boyutlu yaratım elemanlarının anlatıldığı Plastik Sanatlar dersleri sıralanıyor.


Türkiye'nin yetkinliği en fazla eğitim kurumu olan Bilişim Eğitim Merkezi'nin İç Mimari ve Dekorasyon eğitimleri ikinci yarıyılında verdiği dersler arasında ise; proje çalışmalarının detaylarının öğretildiği İç Mimari Proje-2, kapı, merdiven, çatı gibi konuların ayrıntılarıyla işlendiği Yapı Bilgisi ve Malzeme Bilgisi-2 ve temel ergonomik kural ve kavramlar ışığında çeşitli faktörlerin mobilya tasarımı üzerindeki etkilerinin öğretildiği Mobilya Tasarımı ve Ergonomi geliyor. Dahası, gün ışığından maksimum faydanın sağlanabilmesi, aydınlatma donanımı, ısıtma ve soğutma gibi iç mimari ve dekorasyonun temel taşlarından olan Yapı Donanımı ve Aydınlatma, perspektifin öğretildiği Perspektif dersleri ve Maket dersleri de verilen dersler arasında listeleniyor. Ayrıca,kursiyerlerin sektöre hazırlanması amacını güden, proje maliyetleri ve iş programının yapılması kavramlarının öğretildiği Yapı Maliyeti Ekonomisi dersi; Bilişim Eğitim Merkezi İç Mimari ve Dekorasyon eğitimlerini sektördeki tüm eğitim kurumlarından ayırarak benzersiz kılıyor.
Bilişim Eğitim Merkezi


1999 yılında bilişim teknolojileri alanında eğitim vermek amacıyla kurulan Bilişim Eğitim Merkezi temellerini istihdam ve verimlilik odaklı bir yapı üzerinde atmış ve verdiği eğitimlerle Türkiye'de yeni teknolojilere uyumlu bir eğitim sistemini oluşturmuştur. Sahip olduğu değerleri en güncel teknolojik inovasyonları öğretmek; kursiyerlerini hayallerindeki mesleğe kavuşturmak, kariyer sahibi yapmak ve dolayısıyla istihdama yönelik kalifiye iş gücüne katkıda bulunmak amacıyla kullanmıştır. Misyonu ve vizyonu ile örtüşen eğitim içeriklerine yatırım yaparak sektörde önemli bir ilerleme kaydeden Bilişim Eğitim Merkezi, eğitim sektöründe öncü olmanın bilinci ve disipliniyle; eğitim kalitesine verdiği önem ve yatırımlar sayesinde, bilişim teknolojileri eğitimleri veren kurumlar arasında en fazla uluslararası partnerliğe sahip eğitim kurumu olmuştur.

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2021 Bilişim Eğitim Merkezi