Teknik Eğitimler

Teknik Eğitimler

AutoCAD
AutoCAD kursuna, tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler katılabilirler. Makine, inşaat, harita, elektrik, elektronik ve tekstil mühendisleri ile iç mimarlar ve peyzaj mimarları AutoCAD programına hakim olmalıdır. Bununla beraber çizim yardımcısı olarak çalışmak isteyenler de bu eğitime katılabilir.
3ds Max
3ds Max (3D Studio Max), Autodesk tarafından geliştirilmiş, oldukça güçlü ve çok yönlü bir 3 Boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır..
Revit
Revit eğitimi sayesinde, çizimlerinizde zamandan kazanarak hayal ettiklerinizi tasarımlarınıza özgürce yansıtabilirsiniz. Revit'in dünyanın bir numaralı CAD yazılımları üreticisi olan firmanın bir ürünü olması, diğer pek çok yazılımı ile entegreli çalışabilmesine olanak sağlar.
RhinoCeros
Rhinoceros, teknik olarak 3 boyutlu bir uzay düzleminde obje yaratma programıdır. En büyük avantajı hızlı ve basit kullanılmasıdır. Pek çok programda yapmakta zorlanılan amorf ve düzensiz yüzeyler konusunda çok büyük bir tasarım avantajı sağlar.
STA4-CAD
Betonarme yapıların çizimi ve statik hesaplarının yapılması konusunda inşaat mühendislerinin ve yapı inşaat firmalarının işlerini kolaylaştıran STA4-CAD, yerli bir yazılım olup sektörde yaygın olarak kullanılan programlardan biridir. STA4, otomatik olarak yapısal 3D modelleme yaparak, analiz opsiyonlarına göre bir defada çözmektedir.
SAP2000
SAP2000 kursuna katılacak kursiyerlerin, bilgisayar ön eğitimini almış olmaları ve yapı statiği konusunda bilgili olmaları gerekmektedir. İnşaat mühendislerinin, inşaat mühendisliği bölümünde okuyan öğrencilerin, yapı statiği bilgisine sahip olan teknik personelin katılabileceği bir eğitimdir.
XSteel (Tekla)
Xsteel (güncel adı ile Tekla Structures), inşaat ve yapı endüstrisinde özellikle çelik konstrüksiyon ve betonarme projeleri için kullanılan ve projelerde oldukça detaylandırma fırsatı sunan bir 3B Yapı Bilgisi Modelleme (BIM) yazılımıdır.
Maya
Üç boyutlu tasarım dünyasına ilgi duyan reklam, oyun, mimari görselleştirme gibi alanlarda 3D proje üretmek isteyen herkes Autodesk’in ürünü olan Maya eğitimlerinde katılımcı olabilir.
Cinema4D
Cinema 4D Maxon firması tarafından geliştirilmiş olan etkili bir 3Boyutlu Tasarım ve Görselleştirme Programıdır.
ArchiCAD
ArchiCAD, mimar ve iç mimarların projelerinin her alanında kullanabilecekleri tasarım farklılıkları oluşturmak üzere geliştirilen bir programdır. Özellikle hazır objelerden oluşan son derece gelişmiş kütüphanesi sayesinde çalışmalarınızı kısa sürede ve verimli şekilde oluşturabilmenize olanak sağlar.
Catia
Catia birçok sektörde ürün tasarımı ve yenilikçilik için tercih edilen bir katı modellendirme ve tasarım yazılımıdır. Ölçeklenebilir yapısı ile farklı büyüklükteki işletmelerin hepsinin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.
Inventor
3 boyutlu tasarım teknolojisinde en son aşama olan Inventor’ın yeni sürümü, ürünlerin pazara daha hızlı çıkmasını sağlayan ve maliyeti azaltan yeni özellikler sunmaktadır. Inventor, mekanik tasarım için süreci hızlandıran, veri yönetimini basitleştiren ve ürünlerin tasarımında kolaylıklar sağlayan yüksek performans özellikleri taşımaktadır.
ArcGIS
ArcGIS kursu için katılımcılar temel bilgisayar bilgisine hakim olmalıdırlar. Katılımcıların tercihen harita uygulamaları konusunda eğitimi veya tecrübesi olmalıdır. Ayrıca AutoCAD gibi genel CAD mantığını bilmek öğrenme sürecini hızlandıracaktır.
AutoCAD Map 3D
AutoCAD Map 3D, GIS, planlama ve tasarım uzmanlarının daha kesin kararlar alması için bilgi erişimi, değerlendirmesi ve paylaşımını kolaylaştıran, model tabanlı planlama ve yönetim yazılımıdır.
Civil 3D
Autocad Civil 3D bilgisayar ortamında karayolu, demiryolu, atık su gibi projelerin üç boyutlu olarak tasarlanabileceği, bunlara ait sanat yapıları, kavşak çözümleri, kübaj hesapları ve çeşitli analizlerin yapılabileceği ve raporlamaların oluşturulabileceği bir yazılımdır. Autocad Civil 3D kullanılarak oluşturulan projeler üç boyutlu olarak tasarlanabilmekte, animasyonlar ve simülasyonlar hazırlanabilmekte ve böylece bitmiş projenin sunumu zenginleştirilebilmektedir.
Mimari Görselleştirme
Modellemenin bir adım önünde profesyonel projelerle gerçekçi görüntüleri yakalamak ve sunumlarınızın başarısını yükseltmek isteyen 3Ds Max kullanıcılarına yönelik hazırlanan eğitim programında; ileri modelleme, Rpc, Vue, Aydınlatma teknikleri ve Vray anlatılmaktadır.
MS Project
MS Project Eğitimi, iş hayatında hedefleri olan, önceden süresi ve bütçesi tanımlanmış projelerin, MS Project - CPM (Kritik Yol Yönetimi) tekniği yardımı ile planlama ve gerçekleştirme aşamalarını tümünün en doğru şekilde yürütülmesini amaçlamaktadır.
ideCAD
Betonarme yapı sistemlerinin statik ve dinamik analizi, boyutlandırılması, projelendirilmesi, güçlendirilmesi ve detaylandırılmasında kullanılan, tamamen entegre bir yazılım olan ideCAD Statik, inşaat mühendisleriyle mimarların ayrılmaz bir bütün olduğu bilinciyle interaktif web ortamında ortak çalışma olanağı sağlıyor. Gerçek duvar, pencere, kolon, kiriş ve temel gibi elemanlar ile tasarım fırsatı sunan bu program, sonuçların ve yapı modelinin grafik irdelenmesini sağlayan eşzamanlı, 3 boyutlu bir arayüze sahiptir. ideCAD Statik, tüm inşaat mühendislerine ve mimarlara güvenilir hesaplamalar yapacakları hızlı ve planlı çalışma olanağı sunuyor.
Fusion 360
Autodesk Fusion 360 Programı özgür ve esnek bir biçimde yüzey ve katı modellemeye imkan sağlamaktadır. Aynı şekilde üretilen tasarımların ölçülü ve üretime yönelik olmasının yanısıra parametrik (tasarımın her aşamasına müdahale edilebilen) yapısıyla da güçlü bir tasarım aracı haline gelmiştir.
Dialux
Günümüz dünyasının önde gelen aydınlatma programlarından biri olan Dialux, aydınlatma esaslarına dayalı en uygun hesaplamayı yapmak üzere tasarlanmıştır. Dialux EVO sürümü ile kullanıcı kitlesini genişletmeyi başarmış olan DIAL firmasının hedefleri arasında ortak dünya pazarı oluşturmak da vardır. Programın 22 ayrı dilde bulunması ve ücretsiz lisansının resmi sitesi üzerinden indirilebiliyor olması da kullanıcılara büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Lumion 3D
Lumion hızlı ve pratik bir biçimde mimari görseller ve animasyonlar hazırlamayı sağlayan, geniş bir materyal kütüphanesine sahip kullanılışlı bir Render/Animasyon yazılımıdır.
Matlab
Yaygın kullanım ağına sahip olan Matlab programı, mühendislik çağında en zor matematiksel hesaplamaların kolayca yapılabilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Akademik kariyer ağının en değerli yapı taşlarından biri olmayı başarmıştır. Dünya genelinde milyonlarca akademisyen, bilim adamı ve öğrenci tarafından kullanılmaktadır. Şirketlerin vazgeçilmezi olmasını sağlayan hızı sayesinde Matlab, projelendirme ve AR-GE safhasında büyük mali karlara sebep olmaktadır. İki-üç boyutlu grafik fonksiyonları görselleştirme amacıyla kullanılabilir.
AutoCAD Electrical
Büyüyen dünyanın etkileri arasında yer alan yeni yapılanmalar, enerji ihtiyacını artırmaya devam ediyor. Enerji ihtiyacını karşılamak için teknolojik gelişmelerden faydalanılıyor. İhtiyaçların belirlenmesinde, şekillenmesinde ve gerçekleştirilmesinde en önemli rolü ise çizilen projeler oluşturuyor. Enerjinin taşınması, verilerin iletimi, sistemlerin korunması gibi ana unsurlar dikkate alınarak oluşturulan projeler düzgün atılan temeller anlamına geliyor. Bir elektrik proje tasarımcısının göreviyse temellerin atılmasında etkin rolü oynamaktır.
Teknik Resim
Teknik resim, imal edilecek bir ürünün veya inşa edilecek bir yapının üretim aşamalarında yol göstermek üzere kullanılan ve belirli standartlara bağlı olarak çizilen resimdir.
3D Animasyon
3D Animasyon eğitimleri ile Bilişim Eğitim Merkezi, dünya çapında yaygın olarak tercih edilen animasyon programlarının en güncel versiyonları kullanarak kursiyerlerini bu konuda yetiştirmeyi amaçlar. Bu eğitimle beraber, oyun sektörü, TV ve ajanslardan başlayıp Sanat Yönetmenliği'ne (Art Direktör) kadar uzanan bir kariyer planı oluşturabilirsiniz.
Blockchain ve Kripto Varlıklar
Blockchain ve Kripto Varlıklar Eğitimi

Veri Raporlama ve İş Zekası
Kadıköy şubesi
Haftasonu

AutoCAD, Revit, 3ds Max , CCNA (Cisco Certified Network Associate) Eğitimi Kursu, CCNP (Cisco Certified Network Professional) Eğitimi, Ethical Hacking (Hacker) Eğitimi Kursu, CCNA Security Eğitimi, CCNP Security Eğitimi, CCIE Eğitimi
İstanbul | Kurumsal şubesi
Hafta içi akşam

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu