Görsel İletişim Eğitimleri

Görsel İletişim Eğitimleri

Grafik Tasarım
Yaratıcı yeteneklerini günümüz teknolojisi ile birleştirerek üretime dönüştürmek isteyenlerin katılması gereken bir eğitimdir. Görsel iletişim konusunda ilerlemek isteyen, güzel sanatlara ve tasarıma ilgi duyan ve yeteneklerini değerlendirmek isteyenler katılmalıdır. Yaratıcı yeteneğe sahip lise mezunları, üniversitelerin grafik, tasarım, güzel sanatlar vb. bölümlerinde öğrenci olan ya da bu bölümlerden mezun olanlar bu eğitime katılabilir
Adobe Photoshop
Adobe ailesinin fotoğraf işleme, tasarım ve grafik işleri üzerine olan ve bu konuya ilgi duyan kişilerin kullandığı profesyonel ve çok yönlü bir programdır. Layer özellikleri sayesinde fotoğrafın farklı düzenlenmesiyle de Adobe After Effects ve Adobe Premiere programlarına animasyon materyali sağlama özelliği bulunmaktadır.
Tekstil Grafiği
Yazılım programlarından CorelDraw ile çizim yaparak CorelDraw’da hazırlanmış ve kumaşa giydirilen tasarımları, ışık, gölgeler ve sunum amaçlı tüm düzenlemeleri de Photoshop programı kullanarak hazırlamayı öğreneceksiniz.
E-Learning Hazırlama
Web dünyasında video, banner ve her türlü hareketli animasyonları hazırlayabilir, başarılı bir reklam uzmanı olabilirsiniz. Her geçen gün yaygınlaşan uzaktan öğretim projelerinde görev alarak başarılı bir multimedia tasarımcısı olabilirsiniz. Jenerik hazırlama, reklam senaryo canlandırması, etkili sunular oluşturma konularında uzman bir tasarımcı olarak ajanslarda, film yapım şirketlerinde, e-learning şirketlerinde, web ajanslarında tasarımcı olarak çalışabilirsiniz.
Adobe Premiere (Video Editleme)
Video Editleme/Editing Adobe Premiere Eğitimi görsel iletişim Kurgu ve Tasarım alanında önemli bir yere sahiptir. Eğitimin başında etkili bir ‘’Görsel İletişim’’ kurgusu oluşması için Görsel Tasarım ilkeleri anlatılarak renk, boyut, doku vb. kavramlar öğretilir. Video çekimi ile ilgili genel kavramlar tanıtılır. Burada profesyonel video çekim aşamaları anlatılır, videolar Editlendikten sonra ses ile ilgili düzenlemeler yapılır, Effects işlemlerinin uygulanılması ve videolara eklenmesi sağlanır. Montajı ve düzenlemesi biten videolar, Dijital kanallar/mecralar; YouTube, Sosyal Medya, Kişisel Portfolyo vb. ortamlarda paylaşım için hazır hale getirilir.
Hareketli Grafik Sanatı (Motion Graphics Art)
Hareketli Grafik Sanatı (Motion Graphics Art) eğitim paketi, Fotoğraf, çizim ve videoların bir kompozisyon dahilinde birleştirilmesi, efektlerle görselleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir sanattır. Adobe Photoshop programı ile animasyon için düzenlenmiş fotoğraf, çizim, yazı dosyası gibi malzemeler hazırlanır. Adobe After Effects programında ise mevcut videolar ve hazırlanmış Photoshop görselleri bir araya getirilerek efektler ve zamana dayalı düzenlemelerle bir kompozisyon dahilinde video animasyonları hazırlanır. Adobe Premiere programı ile videoların montajı, video ve ses efektlerinin birleştirilmesi ve video zaman ayarlamaları yapılır.Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu