ok
sık sorulan sorular;
Teknik Resim

Teknik Resim

Teknik Resim Nedir?


Teknik resim, imal edilecek bir ürünün veya inşa edilecek bir yapının üretim aşamalarında yol göstermek üzere kullanılan ve belirli standartlara bağlı olarak çizilen resimdir. Teknik resim, imalatın ve inşaatın olduğu her alanda üretimin ilk basamağıdır. Teknik resim bu yüzden, mimari çizimlerde, mobilya, makine mühendisliği, endüstri ürünleri tasarımı, elektrik –elektronik, otomotiv ve daha birçok sektörde kullanılır.


Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?


Teknik resim evrensel bir çizimdir. Standartlara uygun çizilmiş teknik resimler dünyanın herhangi bir yerinde okunabilir. Bu yüzden teknik resim eğitimi alan kişiler, bu bilgilerle dünyanın her yerinde uygulama yapabilir ve çalışabilir.


Teknik Resim Kursuna Kimler Katılmalıdır?


Teknik resim eğitimini, mimarlık, iç mimarlık, inşaat mühendisliği, inşaat teknikerliği, mobilya, endüstri ürünleri tasarımı, makine mühendisliği, makine teknikerliği, elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi alan ve üniversitelerin teknik bölümünde okuyan veya teknik bölümlere hazırlanan kişiler mutlaka almak zorundadır. Özellikle bu alanlarda kullanılan AutoCad, 3DsMax vb. programların eğitimlerinde, teknik resim bilgisi çok gereklidir. Teknik resim, çizim programlarında önemli bir alt yapı oluşturduğu için bu programları destekleyen ve hızlandıran bir eğitimdir. Bu eğitimlerin dışında çizime ilgi duyan herkes teknik resim eğitimine katılabilir.


Kariyerinize Katkıları Nelerdir?


Teknik resim eğitimi alanlar geometrik şekiller, izdüşüm, perspektif, kesit alma, ölçülendirme yöntemlerini öğrenerek, elle teknik çizim yapma becerisini geliştirirler. Teknik resim eğitimi bu anlamda uygulamada ve çizimde bir çalışma disiplini oluşturur. Bu disiplin mesleki alanda teknik bir alt yapı oluşturduğu için, çalışılan alanda kolayca ilerleme sağlanır. Teknik resim, alan kişilerin uygulamada hata yapma riski yoktur. Günümüz teknoloji çağıdır ve sektörde her zaman bilgisayar bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Teknik resim ve teknoloji bilgisi olanlar her sektörde başarılı olarak, kariyerlerinde yeni bir yol açabileceklerdir.


Fırsatı siz de kaçırmayın!

Java Yazılım Uzmanlığı , Python, Yazılım Uzmanlığı (MCSD)
Beşiktaş şubesi
Hafta içi gündüz


Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu