Neden İngilizce Kursuna Gitmelisiniz?

Neden İngilizce Kursuna Gitmelisiniz?

Bugün her alanda İngilizce ile karşı karşıya kalındığından pek çok kişi de dile karşı bir kulak dolgunluğu var. Genel geçer kalıpları artık 10 kişiden 9’u biliyor. Ancak bu bilgi ne yazık ki yeterli olmuyor. Özellikle iş yaşamı için… Aynı zamanda hayatı sosyal yaşayanlar, sık sık seyahat edenler, aktif sosyal ağ kullanıcıları için de genel geçer bir İngilizce bilgisi yeterli değil. Başta bunun için iyi bir İngilizce kursuna kaydolmak ve kaliteli bir eğitim almak önem taşıyor. Yanı sıra İngilizce kurslarının kişilere sağladığı pek çok avantaj bulunuyor.

İyi bir İngilizce kursunda iki önemli temel özellik mutlaka bulunuyor. Bunlardan ilki sistemli bir eğitim diğeri ise nitelikli öğretmenler… Bu iki temel özellikle birlikte size sağlanan avantajlar ise şunlar:

*Artık rahat bir şekilde İngilizce biliyorum diyebiliyorsunuz çünkü öğrendiğiniz İngilizceyi akıcı bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu da kendinize olan güveninizi arttırıyor.

*Kurs ortamları yeni bir çevre edinmenizi sağlıyor. Ortak bir amaç için bir araya geldiğiniz insanlarla öğrendiklerinizi uygulayabiliyorsunuz. Daha fazla İngilizce konuşabiliyor, öğrendiğiniz tüm yeni bilgileri anında pekiştirme şansını yakalayabiliyorsunuz.

*Dil kursları her zaman için daha kaliteli bir eğitim almanıza destek olan yerler. Bir dili tüm kurallarıyla öğrenmek için dil kursuna gitmek elbette en etkili yöntem...

*Yabancı dil okulları sizin seviyenizi tespit ettiğinden gerçekten ihtiyacınız olan eğitimi sağlıyor. Bu hem daha kapsamlı bir eğitim almanız için bir avantaj sağlıyor hem de pek çok kişi için zaman kaybının da önüne geçiyor. 

*İngilizce kursuna giderek daha kısa sürede daha profesyonel bir eğitim süreci geçiriyorsunuz. Bu da hayalinizdeki işin kapılarının size daha kısa sürede açılması anlamına geliyor. 


İyi bir İngilizce Kursunun Özellikleri Nelerdir?

İyi bir İngilizce Kursunun Özellikleri Nelerdir? 

Dil kursuna gitmeye karar verdiyseniz iyi bir İngilizce kursunun ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini de bilmelisiniz. Bunun için öncelikle sizin neye ihtiyaç duyduğunuz her şeyden daha önemli. Yani ilk etapta ihtiyacınızı belirlemeli ve bu yönde bir arayışa girmelisiniz. Örneğin, gramer bilginiz eksik olabilir veya İngilizce biliyorsunuzdur ancak TOEFL, YDS gibi sınavlara yönelik bir çalışma süreci gerçekleştirmek istiyorsunuzdur; böyle bir durumda bu alanlarda iyi eğitim veren kursları tercih etmeniz sizin için çok daha iyi olabilir. İyi bir İngilizce kursunda nitelikli öğretmenlerle eğitim verildiğini unutmayın. Öğretmen sirkülasyonu olup olmadığını iyi araştırmalı, daha önce kursa devam edenlerden bu konuda bilgi almalısınız. Uygulama derslerinin sıklığı da yine bir başka önemli konu. Öğrendiklerinizi ortamında uygulamanız İngilizce öğrenirken son derece faydalı oluyor.

Bilişim Eğitim Merkezi’nin İnfoLANG İngilizce Kursu’nda tüm bu özellikleri bulabilir ve alacağınız kaliteli ve uygun fiyatlı eğitimin hemen ardından akıcı şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.


İngilizce Kursu ile Hem Anlayın Hem de Konuşun

İngilizce Kursu ile Hem Anlayın Hem de Konuşun 

Evrensel dil olan İngilizce bugün artık ilkokul itibariyle eğitim müfredatında bile yer alıyor. Çünkü dünyanın ortak dili ve artık İngilizce bilmeden yaşamak neredeyse imkansız! En basit şekilde düşünürseniz, her gün gelişen teknoloji bile yaşamımızın içinde İngilizceye mecburi bir yer açıyor. Öte yandan başarılı bir iş yaşamı ve aktif bir sosyal yaşam için de İngilizce bilmek elzem hale geldi. Tüm bunlara rağmen hala İngilizce bilmiyorsanız acilen iyi ve kaliteli eğitim veren bir İngilizce kursuna kaydolmalısınız. İngilizceyi hem anlamak hem de konuşmak isteyenler Bilişim Eğitim Merkezi’nin InfoLANG konuşma odaklı metoduyla hemen öğrenmeye ve akıcı şekilde konuşmaya başlayabilir. Bilişim Eğitim Merkezi’nin uygun fiyatlı İngilizce kurslarıyla yaşam sizin için daha anlaşılır hale gelecek.

Geçmişte İngilizce bilmeden de büyük bir şirketin yönetici kademesinde görev alabilirdiniz, şimdilerde ise İngilizce bilmeden kendinize bile yabancı kalıyorsunuz. Çünkü girdiğiniz ortamlardan kullandığınız cihazlara kadar her alanda artık İngilizce bilmeye ihtiyacınız var.  Değişen dünya zaten dünyanın en çok konuşulan dili olan İngilizceyi giderek daha da evrensel bir dil haline getirdi. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin İngilizce biliyorsanız yaşamınızı dilediğiniz gibi devam ettirebiliyorsunuz. Peki ya bilmiyorsanız? İşte o zaman işler sarpa sarıyor! Yabancı dil bilmek size dünyanın her yerinde pek çok önemli avantaj sağlıyor. İyi bir İngilizce eğitim almak, yabancı bir dili iyi anlamak ve akıcı konuşabilmek içinse Bilişim Eğitim Merkezi’nin İngilizce kurslarına kaydolmanız yeterli. InfoLANG konuşma odaklı öğrenme metoduyla kısa sürede İngilizce örenebilir ve akıcı şekilde konuşmaya başlayabilirsiniz.


ok
sık sorulan sorular;
  • Neden İngilizce Kursuna Gitmelisiniz?
  • İyi bir İngilizce Kursunun Özellikleri Nelerdir?
  • İngilizce Kursu ile Hem Anlayın Hem de Konuşun
İngilizce Eğitimleri

İngilizce Eğitimleri


InfoLANG Dil Okulları, Genel İngilizce Eğitim Programlarında ve diğer tüm Dil Eğitimi kategorilerinde bir prensip haline getirdiği InfoLANG Metodu ile hizmet vermektedir. InfoLANG Metodu tamamen “konuşma odaklı yaklaşım” üzerine kurulmuştur. InfoLANG Metodu ile kişinin konuşma becerisini geliştirmek başta olmak üzere; dinleme, okuma ve yazma yeteneklerinin gelişimi için yoğun eğitimler verilmektedir. InfoLANG Metodu beş (5) ana prensip altında birleşmektedir;


•Konuşma Odaklı Eğitim Anlayışı

•Verimliliği bilimsel olarak kanıtlanmış U-Design Sınıflar

•Bilgisayar, ses sistemi ve projeksiyon donanımlı eğitim alanları

•Dil Koçluğu Sistemi

•Öğretme Garantisi


Özünde öğrenci odaklı dil eğitimi anlayışı bulunan InfoLANG Metodu, bu anlayışa bağlı olarak öğrencilerin dil eğitimi süresince seçkin InfoLANG Eğitmen Kadrosu ile dört (4) ana beceride (konuşma, okuma, dinleme, yazma ) ve iki (2) aşamayı kapsayarak (gramer ve kelime bilgisi) maksimum kapasitede verimlilik sağlamayı hedefler. Öğrencilerine “Konuşma Odaklı Eğitim” programları sunan InfoLANG Dil Okulları, bununla birlikte İngilizce Dilinin aktif olarak kullanıldığı bir çevrede öğrencilerinin iletişim becerilerini daha kolay geliştirmelerini ve diğer üç beceride( dinleme, okuma, yazma)  daha etkili kullanabilmelerini sağlamaktadır.


Genel İngilizce Eğitimi almak isteyen kursiyerler ilk olarak, Bilişim Eğitim Grubu (BEG) tarafından geliştirilen ve mucidi olduğumuz CATX – User Adaptive Testing System ( Kullanıcı Uyumlu Test Uygulama Sistemi) ile profesyonel eğitim danışmanlarımız tarafından Seviye Tespit Sınavına (STS) tabi tutulur. CATX – User Adaptive Testing System öğrenci adayının dil yeterliliğini sağlıklı ölçebilmek için farklı kategori ve soru zorluklarına tabi tutarak, en etkin sonucu elde eder. Böylece öğrenci adayının gramer ve kelime bilgi düzeyi konuşma becerilerinin seviyesine göre, konuşma seviyesinin uygun olduğu gruba ataması yapılır.


InfoLANG Dil Okulları’nın Genel İngilizce Seviye Eğitimleri, Uluslararası Yabancı Dil standartlarında (International Language Standards)  oluşturulmuş CEFR (Common European Framework of Reference for Language- Avrupa Dilleri Ortak Kriterler Çerçevesi) olup, Avrupa Dil Standartları’nda seviyesini belirlediği Adayın, uluslararası seviyelere uygun eğitim almasını sağlamaktadır. Böylece Aday,  sahip olduğu seviyeyi uluslararası standartlarda da tescil etmiş olmaktadır.


CEFR Yabancı Dil Seviyelerini uygulayan InfoLANG Dil Okulları, CEFR tarafından belirlenmiş olan altı (6) seviyede eğitim vermektedir:


A1 StarterBaşlangıç Seviyesi
A2 ElementaryTemel Seviye
B1 Pre-IntermediateOrta Düşük Seviye
B2 IntermediateOrta Seviye
C1 Upper-IntermediateOrta Üstü Seviye
C2 Advancedİleri Seviye
Speak & SpeakSpeak A Grubu
Speak B Grubu
Speak C Grubu


CEFR Seviyeleri, A, B ve C bölümlerine ayrılarak, her bölüm iki (2) aşamadan oluşmaktadır. Bu seviyelerin her biri, InfoLANG Metodolojisi kapsamında seviye bazında konuşma ve öğrenci odaklı ilerlemektedir.

InfoLANG Dil Okulları, Bilişim Eğitim Merkezi (BEM) alt yapısı ile teknoloji yönünden destekli, Öğrenci ve Konuşma odaklı eğitimlere en uygun sınıf tipi olan U-Design sınıflarda eğitim vermektedir.


İngilizce Kursunuzda Sınıf Eğitimlerinin Verimliliğini Nasıl Artırıyorsunuz?

Bilindiği gibi dil bir iletişim aracıdır. Bu iletişimin kusursuz bir şekilde kurulması ve ilerletilebilmesi için sınıf tipleri önem teşkil etmektedir. Geleneksel sıra tipleri, öğrencilerin rastgele ve eşitsiz olarak sınıf içerisinde dağılımına neden olmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin hem grup üyeleri ile hem de eğitmenleri ile aralarında iletişimsel mesafeler girmektedir. 


InfoLANG Dil Okulları olarak dil eğitimi kurslarımızda “her öğrencimize eşit kalitede eğitim” anlayışımızdan yola çıkarak, uluslararası verimliliği kabul görmüş U-Design sınıflarımızda dil eğitimi vermekteyiz. Bu U-Tipi sınıf eğitimlerimizde öğrencilerimize konuşma odaklı eğitim anlayışını tam olarak yansıtarak, eşit eğitsel şartlar ile kurs eğitmenlerini duyumsal ve görsel bazda eşit mesafede almalarını sağlamaktayız.  Böylece öğrencilerimiz sınıf ortamlarında geri planda kalmayarak, dil kursumuz kapsamında, iletişimin bu denli önem teşkil ettiği yabancı dil eğitimlerine yüksek düzeyde verimlilikle devam etmektedirler. Bunun yanında, multimedya destekli özel dizayn edilmiş dil laboratuvarlarımız, bilgisayar ve projeksiyon, akıllı tahta, LCD ekranlar ile donatılmıştır. Ayrıca her seviye İngilizce kursuna göre hazırlanmış Digital Library (Dijital Kütüphane) olanaklarına ve internet erişimli donanımlarına da sahip olan sınıflarımızda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayarak, hem teknolojik hem daha keyifli kurs atmosferi yaratmaktayız. 


İngilizce Dilini Konuşabiliyorum Fakat Gramer Yönünden Eksiğim Var. Ne Yapabilirim?

Konuşma dilinde başarılı fakat geldikleri sektör ve altyapı kaynaklı gramer eksiği bulunan öğrencilerimiz için, özellikle kelime ve gramer bakımından zengin içeriklere sahip bir ana materyal ve eğitmen tarafında düzenli olarak desteklenen yan materyaller bulunmaktadır. Her seviyede (A1-A2-B1-B2-C1-C2) dengeli ilerlemeyi hedefleyen kurs eğitim modelimizle, dil bilgisi eksiklerinizi hem ders ortamında hem de dil koçluğu hizmetlerimiz ile rahatlıkla giderebilirsiniz. 


İngilizce Kurs Seviyelerinizde Yabancı/Native ve Türk Eğitmen Dağılımınız Nasıldır?

InfoLANG Dil Okulları kapsamında konuşma odaklı eğitim anlayışı her seviyede uygulanmaktadır. CEFR Uluslararası Dil Standartları ortak kriterler çerçevesinde oluşturduğumuz seviyelerin, tekrardan uluslararası kriterlere uygun olarak verilmesini temin etmekteyiz. CEFR seviyelerinin ilk maddesi olan “ Öğrenci adayı alacağı ikincil dili, ilk defa alıyorsa, ilk olarak kendi dilinde öğrenmelidir “ ilkesi ile başlangıç ve üst başlangıç seviyeleri olan A1 ve A2 seviyelerinde Türk İngilizce Öğretmen kadromuz ile eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimizin ikincil dil olarak yeni bir dili özümsemeleri için ilk başta Profesyonel Türk eğitmen kadrosu ile destekleyerek, temel dil eğitim bilgilerini detaylı bir bakış açısı ile kendi dilinde almasını desteklemekteyiz. Böylelikle öğrencilerimizin yeni başladıkları yabancı dil eğitimlerini kendi dilleri kapsamında edinerek başarısızlık riskini sıfıra indirmekteyiz. Öğrencilerimiz, ilk seviye itibari ile başarıyı tadarak ilerleyen eğitimlerinde tekrar bu başarıya kolaylıkla erişebilmekteler. Temel bilgilerinin verimli olarak alınması ertesinde B1 seviyesi itibari ile Yabancı (Native) Eğitmen kadromuz ile kurs eğitime kaldığımız yerden devam etmekteyiz. 


Ben Dil Öğrenemiyorum. Çok Denedim Fakat Olmadı; Gerçekten İngilizce Öğrenebilir ve Konuşabilir Miyim? 

Öncelikle dil öğrenemiyorum düşüncesi kesinlikle doğru değildir. En karmaşık dillerden olan Türkçeyi öğrenmiş ve konuşuyorsanız,  her dili öğrenebilir ve konuşabilirsiniz. Dünyada en çok kullanılan, her gün birçok alanda maruz kaldığımız İngilizce’yi öğrenmek ve konuşmak en kolay olan dillerden birisidir. Psikolojik bariyerlere takılmamak gerekir. Yeni öğrenilen bir dilin nasıl öğrenildiğini anlamak için küçük çocukların ilk Türkçe konuşmaya başladıkları anları göz önünde bulundurabilirsiniz. Yani yeni dil öğrenirken cümleleri ters söylemek, He, She zamirlerini bile karıştırmak, eksik söylemek, takılmak gayet normal süreçlerdir. Biz InfoLANG Dil Okulları olarak her eğitimin başında kursiyerlerimizi bu süreçlere psikolojik olarak hazırlarız. İngilizce kursuna gelenlerin tamamının zaten bilmediği ve öğrenmek için geldiği, hata yapmasının gayet normal ve gerekli olduğu hatta hata yapmasının düzeltilmesi ve öğrenmesi için bir gereklilik olduğu unutulmamalıdır. Özetle İngilizceyi öğrenmek için doğru yerden başlarsanız doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.


Öncelikle belirtmek isteriz ki, İngilizce Uluslararası Anlaşma Dili ünvanını taşımaktadır. Buda dünya genelinde birçok insanın bir masaya oturup, İngilizce dili’nde iletişime geçebileceklerini, dil bariyerine takılmayarak İngilizce’nin bir dil olması yanında tamamen bir iletişim kanalı haline geldiğinin altını çizmektedir. İngilizce’nin uluslararası arenada bu kadar yaygın bir dil oluşunun En birincil sebebi, dil yapısının diğer dillere oranla çok daha kolay, çok daha az karmaşık ve basit bir konuşma yaklaşımı ile iletişime kolaylıkla geçilebiliyor olmasıdır. 


InfoLANG Dil Okulları bünyesindeki dil kurslarımıza bu kaygı ile gelen öğrencilerimizin, sadece dil eğitim sürecini değil, dil eğitim sürecinin öncesinde başlayacakları programlar ile ilgili detaylı bilgi vererek, Yabancı dil eğitimine karşı geliştirdikleri ön yargılarını kırmalarını, bu ön yargının dil eğitimlerinde başarı oranını etkileyebileceğinin farkında olmalarını sağlamaktayız. Eğitsel programları dâhilinde hata yapmanın çok doğal olduğunu ve hata yapmaktan çekinilmemesi gerektiğini, bu hataların yapılarak düzeltildiğinin altını çizmekteyiz. Eğitmeni tarafından teşvik uygulamaları altında yürütülen eğitsel programların özü,  kişinin iletişim kurmada engel olarak nitelendirdiği tüm alanlarda ön yargısının giderilmesi, pratikliğinin kazandırılıp bu pratikliğin her alanda yoğunlaştırılması amaçlanmaktadır.  Böylece  bizler eğitmenlerimiz aracılığıyla sadece var olan hatayı düzeltip öğrencimizin dil bilgisi ve iletişimini derinleştirmeyi amaçlamıyoruz. Kurs eğitim süreci dahilinde özel dil koçluğu hizmeti ile her daim yanlarında olduğumuzu vurgulamaktayız.


Ayrıca eklemek isteriz ki; Bizler dünya genelinde en zor beşinci dil olan Türkçe Dili’ni öğrenebilmiş ve konuşabiliyorsak bu; İngilizce başta olmak üzere diğer dilleri de çok rahat öğrenebileceğimiz anlamına gelmektedir. İngilizce bizlerin her gün iş hayatında / eğitim hayatında / sosyal hayatında kolaylıkla maruz kalacağımız bir dil sınıfındadır. Her gün kurduğumuz cümlelerin en azından yarısı İngilizce terimleri içermektedir. Konuşmak ve bir dili öğretmek için kelimelerin bu denli önemli olduğu dil eğitimlerinde, öğrencilerimizin bu süreci daha rahat atlattığı gözlenmektedir. Öğrencilerimizin yapması gerek tek bir şey vardır. O da; Motivasyonunu, azmini kaybetmeden ön yargısız bir şekilde o dili özümsemeye çalışmaktır.

Fırsatı siz de kaçırmayın!
Neden İngilizce Kursuna Gitmelisiniz?
Bugün her alanda İngilizce ile karşı karşıya kalındığından pek çok kişi de dile karşı bir kulak dolgunluğu var. Genel geçer kalıpları artık 10 kişiden 9’u biliyor. Ancak bu bilgi ne yazık ki yeterli olmuyor. Özellikle iş yaşamı için…
Ayrıntılı bilgi için
İyi bir İngilizce Kursunun Özellikleri Nelerdir?
Dil kursuna gitmeye karar verdiyseniz iyi bir İngilizce kursunun ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini de bilmelisiniz. Bunun için öncelikle sizin neye ihtiyaç duyduğunuz her şeyden daha önemli. Yani ilk etapta ihtiyacınızı belirlemeli ve bu yönde bir arayışa girmelisiniz.
Ayrıntılı bilgi için
İngilizce Kursu ile Hem Anlayın Hem de Konuşun
Evrensel dil olan İngilizce bugün artık ilkokul itibariyle eğitim müfredatında bile yer alıyor. Çünkü dünyanın ortak dili ve artık İngilizce bilmeden yaşamak neredeyse imkansız!
Ayrıntılı bilgi için

Grafik Tasarım, Microsoft Office, Microsoft Excel (İleri), E-Ticaret , Sosyal Medya Uzmanlığı , Bilişim Junior Eğitimi, Veri Raporlama ve İş Zekası, MS SQL Database (Veri Tabanı), Nebim V3 ERP, Adobe Photoshop
Kadıköy şubesi
Haftasonu

Java Yazılım Uzmanlığı , Python
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu