xx
ok
sık sorulan sorular;
Bilişim Junior Eğitimi

Bilişim Junior Eğitimi

Teknoloji ve İnternetin Etkin Kullanımı

Bu bölümde öğrenciler farklı web sitelerini araştıracak, güvenli profil ve şifre oluşturmayı öğrenecek, siber tuzak örneklerini inceleyerek, sınıf arkadaşlarının ve kendilerinin internet kullanım alışkanlıklarına dair bilgi edinirler. Hemen arkasından da internet terminolojisi ile ilgili bilgilerini sınarlar. Öğrencilerimiz internetteki bilgi fırsatlarını yakalamak için doğru arama yapma yöntemlerini ile “Dijital Yurttaşlık nedir?” ve “Dijital Zorbalıkla nasıl mücadele edilir?” gibi kavramları öğrenirken eğlenceli ve etkin vakit geçirirler.


Sonrasında öğrenciler, dijital yurttaşlık kuralları ile ilgili öğrendikleri bilgileri kullanırlar. Eğitim programımızla birlikte çocuklarımız dijital dünyada ne kadar var olduklarını değerlendirir ve siber tuzak örnekleri hakkında farkındalık geliştirler.


Standart Bilgisayar Eğitimi

Bilişim Junior’da, çocuklarımız, Microsoft eğitimlerini alarak, Microsoft Excel ile eğitim hayatları boyunca kullanacakları tabloları kolayca oluşturmayı, Excel tabloları üzerinde analiz yapabilmeyi, özet tablolarını çıkartıp, en önemlisi de Excel fonksiyonlarını etkin bir biçimde kullanmayı öğrenirler.


Öğrencilerimiz, dünyanın en gelişmiş kelime işlem programı olan Microsoft Word'ü etkin ve verimli bir biçimde kullanarak, mükemmel görünümlü ödevler ve içerikler hazırlarken, PowerPoint programı ile profesyonel ve kaliteli sunumları hazırlamayı öğrenirler.


Kişisel veya grup olarak kaynak paylaşımı açısından kullanılan Microsoft Outlook eğitimleriyle öğrencilerimize, Outlook’un  mail gönderme-alma dışında da etkin kullanıldığında zaman planlaması ile yönetimini kolaylaştıran bir tür dijital planlayıcı ve en önemlisi birlikte çalışma ortamı olduğunu öğretiyoruz. Bu eğitim sonunda çocuklarımız, mail programı yaparak, önemli kayıtları nasıl Outlook üzerinde tutacaklarını uygulamalı örneklerle öğrenirler.


Bilgisayar Donanımı ve İşletim Sistemi

Bu programda öğrencilerimiz günlük hayatlarının artık sıradan bir parçası haline gelmiş olan bilgisayarın, teknik özelliklerini öğrenirler. Aslında kullandıkları, oyun oynadıkları bu akıllı makinanın nasıl işlediğini öğrendiklerinde daha etkin kullanan  çocuklarımız, bilgisayarın temel bileşenleri, donanım ve işletim sistemi hakkında bilgi edinerek, bilgisayarın sadece bir oyuncak olmadığını,  etkin kullanıldığında kusursuz üretim ve iletişim aracı olduğunu daha da iyi kavramış olurlar.


Robotik Eğitimleri

Her yaş grubuna uygun etkinlikler içeren eğitimlerimizde, temel düzeyden başlayarak ileri düzey robot tasarımı, programlama, akış diyagramları, yapay zeka, algılayıcılar ve insansı robot teknolojileri hakkında eğitimler verilmektedir. Kullanılan eğitim materyalleri robotik sistemlerin tasarlanmasına olanak tanıyacak şekilde seçilmiştir.


Öğrencilerimiz, problem çözme becerilerini kullanıp, akış diyagramları hazırlayarak, çalışan robot tasarımları için mantıksal düşünme becerilerini harekete geçirmeyi öğrenirler. Bu kazanımlarla analitik düşünme becerilerini geliştiren çocuklarımız, üretken ve keyifli zaman geçirmiş olurlar.


Bilişim Junior’da robotik eğitimlerinde, Robotik çalışmalarında MIT üniversitesi ve legoGroup tarafından geliştirilmiş “PicoCricket” ve “LEGO® MINDSTORMS® NXT” robotik setleri kullanılır. Öğrenciler lego setlerini kullanarak özgün tasarımlar üretir, dişlileri, basit makine mekanizmalarını öğrenir, hazırladıkları mekanizmaları sensörler ve motor kullanarak nasıl çalıştırabileceklerini uygulamalı olarak keşfederler.


Kodlama Eğitimi

Kodlama eğitimi ile Bilişim Junior’ da çocuklarımızın fikir üretebilen ve fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen, üretken bireyler olarak yetişmesini hedefleriz.


Eğitimlerimizde, uzman eğitmenlerimiz, çocuklara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış birçok uygulama kullanırlar. Aralarında dünyanın en meşhur programcıları aynı zamanda büyük teknoloji firmalarının kurucularından Sergey Brin, Mark Zuckerberg ve Bill Gates ‘in de bulunduğu bir grup programcının Amerika’da programlama öğrenmenin yaygınlaşması başlattıkları “code.org”, ve “kodu.game.lab”  bunlardan bazılarıdır.


Amacımız, öğrencilerimize, sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetileri kazandırmak ve aynı zamanda eğlendirerek üretmeleri sağlamaktır.


Üç Boyutlu (3D) Modelleme ve Görselleştirme 

Günümüzde çocuklarımız öğrenmenin üç boyutlu teknoloji içeren yöntemleriyle çok erken yaşlarda tanışıyorlar. Bilgisayar teknolojisinin hızlı gelişimi, bilgisayar destekli “3D Modelleme ve 3D Görselleştirme” tekniklerinin yaygın olarak kullanılması, öğrencilerimizin öğrenirken üretme ve üretimlerini boyutlandırma  ve somutlaştırma konusunda geniş imkânlar sağlamaktadır. Bu yeni ve özgün teknikleri kullandığımız Bilişim Junior eğitimlerimizde, çocuklarımıza cazip ve gerçekçi proje tasarım ve sunumlar yaptırırız.


Öğrencilerimiz, hayal güçlerini kullanarak insansı karakterler üretebilir, tamamen kendi yaratıcılıklarını kullanarak uzman eğitmenlerimiz eşliğinde örneğin öğrencilerimiz fantastik bir film için gereken uzaylı karakteri ya da uzay gemisini, 3d modelleme teknolojisi sayesinde oluşturup,  3D baskı teknikleriyle de üç boyutlu hale getirirler.


İleride mimari veya tasarım alanlarında  kariyer yapmak isteyebilecek ya da tamamen hobi edinmek ve eğlenmek için derslerimize katılan çocuklarımız hem çok keyifli zaman geçirmekte hem de üretmenin tadına varırlar.


Erken kayıt avantajlarından faydalanmak için başvurun.


Fırsatı siz de kaçırmayın!Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2022 Bilişim Eğitim Grubu