Bültenler

Xamarin Eğitimleri Başlıyor

Mobil Uygulama Trendi


Teknolojinin hayatın her alanına yerleşmesiyle şirketlerin rekabeti iyice alevleniyor. Geçtiğimiz yıllarda, bir ürünün çıkışıyla birlikte tüketiciler tarafından kabul edilip yaygın kullanıma geçilmesi uzun bir süreci kapsarken, artık günümüzde bu süreçler daha da kısalıyor. Haberleşmenin ve internetin de etkisiyle, teknolojik bir ürünün büyük kitlelere yayılabilmesi ise günümüzde ancak mobil platformlarda yer alabilmekle doğru orantılı olabiliyor. 


Bu doğrultuda, mobil teknolojinin önümüzdeki yıllar içinde de yükselişi engellenemez bir biçimde devam ederken, şirketler için mobil yazılım göz ardı edilemeyecek bir duruma geliyor.  Şirketlerin ihtiyaç duyduğu uzman mobil yazılımcı açığını giderebilmek amacıyla Bilişim Eğitim Merkezi uzman eğitmenleri tarafından hazırlanan kurumsal Xamarin Eğitimleri başlıyor.  
Xamarin ve Mobil Uygulama


Mono' yu yaratan ve geliştiren çekirdek ekip tarafından 2011 yılında kurulmuş büyük bir yazılım firması olan Xamarin, Microsoft’un bünyesine katılmasıyla birlikte gücünü ispatlayarak geleceğinin çok parlak olduğunun sinyallerini veriyor. Native mobil uygulama geliştirmede yapılabileceklerin tamamen sınırsız olduğu Xamarin’de, en güçlü, modern ve popüler programlama dillerinden biri olan C# kullanılmasıyla mobil uygulama geliştirmek isteyen herkesin işi fazlaca kolaylaştırılmış, eğlenceli bir hale dönüştürülmüş ve hızlandırılmış oluyor. Xamarin ile ortak C# kod tabanları kullanılarak, Android, iOS, Mac, Windows uygulamalarını %100 native bir şekilde geliştirmek artık çok daha hızlı ve keyifli bir hale geliyor. 


Geliştirme aracı olarak Visual Studio tecrübesi, objective-c ya da Swift ile iOS uygulama geliştirmiş olmak veya java diliyle android uygulamaları geliştirmiş olma zorunluluğu bulunmayan Xamarin ile mobil uygulama yapabilmek için daha önceden C# dili ile programlama yapmış olmak yeterli oluyor. Temel yazılım bilgisi ve temel düzeyde C# bilgisi, Xamarin eğitimiyle birlikte,  native iOS, MacOS ve Android uygulama geliştiricisi olmaya olanak sağlıyor.  


Önceden C# ile programlama yapmış ve mobil uygulama geliştirmek isteyen, Objective-C veya Swift ile iOS ortamına uygulama geliştiren veya Java ile Android ortamına uygulama geliştiren herkesin katılabildiği Xamarin Eğitimleriyle kursiyerler, Cross-Platform Native mobil uygulama geliştiricisi oluyor. Mevcut programlama bilgilerinin en etkili şekilde kullanılarak farklı platformlara ürünler üretebilmek veya sektörün aranan insanlarından biri haline gelmek isteyen tüm bireylerin katılması gereken bu eğitime başvurular internet yoluyla yapılabilirken (http://goo.gl/dt8mQK), en yakın şubeye gelerek de başvurmak mümkün oluyor. 


Bilişim Eğitim Merkezi


1999 yılında bilişim teknolojileri alanında eğitim vermek amacıyla kurulan Bilişim Eğitim Merkezi temellerini istihdam ve verimlilik odaklı bir yapı üzerinde atmış ve verdiği eğitimlerle Türkiye’de yeni teknolojilere uyumlu bir eğitim sistemini oluşturmuştur. Sahip olduğu değerleri en güncel teknolojik inovasyonları öğretmek; kursiyerlerini hayallerindeki mesleğe kavuşturmak, kariyer sahibi yapmak ve dolayısıyla istihdama yönelik kalifiye iş gücüne katkıda bulunmak amacıyla kullanmıştır. Misyonu ve vizyonu ile örtüşen eğitim içeriklerine yatırım yaparak sektörde önemli bir ilerleme kaydeden Bilişim Eğitim Merkezi, eğitim sektöründe öncü olmanın bilinci ve disipliniyle; eğitim kalitesine verdiği önem ve yatırımlar sayesinde, bilişim teknolojileri eğitimleri veren kurumlar arasında en fazla uluslararası partnerliğe sahip eğitim kurumu olmuştur. 

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2021 Bilişim Eğitim Merkezi