Bültenler

Amazon Web Services (AWS) Eğitimleri

Amazon Web Services (AWS) Eğitimleri

Bulut platformları tüm dünyada oldukça yaygın kullanılıyor. Bu platformları dünya çapında bu denli yaygın duruma getiren servislerden biri Amazon Web Services. Dünyanın en kapsamlı ve yaygın kullanılan bulut platformu olan AWS’yi dünya üzerinde milyonlar kullanılıyor. Bilişim Eğitim Grubu, Amazon Web Services Eğitimleri ile AWS Bulutu temelleri hakkında temel bilgi ve yetkinliklerin kazandırılmasını hedefliyor.

Hızlı büyümek, maliyetleri azaltmak ve daha çevik olmak günümüz iş dünyasının temel dinamiklerini oluşturuyor. Bunun için de bilişimden faydalanmak bir olmazsa olmaz. İşte Amazon Web Services bunun için geliştirildi. Dünya çapındaki veri merkezleri üzerinden 200’ü aşkın tam özellikli hizmet sunan AWS dünyada birçok büyük kuruluş ve devlet tarafından kullanılıyor.

Amazon Web Services (AWS) nedir?

Amazon’un yan kuruluşu olan Amazon Web Services, dünyanın en yaygın kullanılan bulut sistemi. Sturt up’ların hızlı büyümesine, kurumların inovasyon faaliyetlerini sürdürmesine ve geliştirrmesine, verilerin güvenli bir şekilde depolanmasına destek olan AWS hizmet olarak altyapı (IaaS), platform (PaaS) ve yazılım (SaaS) tekliflerinin birleştirilmesi ile geliştirildi. Amazon bugün AWS ile sunucularının bulunduğu 76 erişilebilirlik bölgesi sayesinde bulut pazarının üçte birinden fazlasını kontrol ediyor. Peki, 245 ülke ve bölgeyi kapsayan Amazon Web Services ne işe yarıyor?

Amazon Web Services (AWS) ne işe yarar?

Amazon Web Services çok çeşitli ve iş amaçlı bulut tabanlı ürünler sunuyor. Depolama, veri tabanları, analitik, ağ oluşturma, mobil, geliştirme araçları ve kurumsal uygulamaları içeren bu ürünlerle büyük kuruluşlar ve devlet kurumları maliyetlerini son derece azaltabiliyor. AWS ile tüm dosyalar bulut sistemde güvenli bir şekilde depolanıp saklanabiliyor. Bu dosyalara istenen her zaman erişim sağlamak mümkün oluyor. MySQL, PostgreSQL, Oracle veya SQL Server gibi yönetilen veri tabanlarını kullanarak bilgi depolanabiliyor. AWS’nin en önemli avantajlarından biri ise veri merkezlerini çalıştırmak ve bakımını yapmak için para harcanmasına gerek kalmıyor olması. Sınırsız kapasiteye sahip olan AWS işlerinizi maliyetsiz olarak büyütmeniz yardımcı olan dev bir bulut!

Neden AWS?  

Amazon Web Services hızlı, esnek bir yapıya sahip ve maliyetsiz bir sistem olmasıyla tercih ediliyor. Bunun yanı sıra güvenli olması ve ölçeklendirilebilir olması da önem taşıyor.  Sistemin öne çıkan özellikleriyle ilgili açıklamaları şöyle maddeleyebiliriz:

·  Sunucu sağlayıcılar genel olarak 48-96 saat aralığında bu hizmeti verebiliyorken Amazon Machine Images ile işlemleriniz dakikalar içinde tamamlanıyor.

·  İşletim sistemi, programlama dili, web uygulama platformu, veri tabanını ve diğer hizmetleri seçme şansınız oluyor. AWS’de kullanılan hizmet kadar ödeme yapılıyor. Maliyetleri otomatik olarak ve kullanıma göre ölçeklendiriliyor. AWS’nin maliyeti taleplere değişiyor.

·  Sistem verinlerin güvenli olarak yönetilmesine olanak tanıyor. AWS'de güvenlik sistemi ile insan kaynaklı hatalara minimize ediliyor. Veriler uçtan uca şifreleniyor.

AWS kullanan bazı şirketler ise şunlar: Instagram, Netflix, Dropbox, Talkbox Playfish

AWS nasıl öğrenilir?

AWS eğitimini ve sertifikasını almak oldukça önemli. Ancak bu eğitimi hangi kurumdan aldığınız da ayrı bir öneme sahip. Kariyerinde fark yaratmak isteyenler Bilişim Eğitim Grubu’nun Amazon Web Services eğitiminden faydalanabilir. AWS Bulutu temelleri hakkında yetkinliklerin kazandırılmasını hedefleyen bu eğitim, AWS Bulutu hakkında temel bir bilgi düzeyine ulaşmak isteyen herkese yönelik. AWS bulut ile çalışacak yönetici, teknik personel, satış, satın alma ve finans personeli rollerindeki kişiler için oldukça fayda sağlayan Amazon Web Services eğitimlerinden hemen faydalanmaya başlamak için bize ulaşabilirsiniz.


Java Yazılım Uzmanlığı , Python, Yazılım Uzmanlığı (MCSD)
Beşiktaş şubesi
Hafta içi gündüz


Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu