Bültenler

Bilgisayar Destekli Elektrik Proje Tasarımı

Dijitalleşen dünyada enerji her geçen gün daha önemli bir hale geliyor. Bu enerjiden maksimum verim alabilmemizi ise tasarlanan projeler belirliyor.
Enerjinin taşınması, iletim sistemlerin korunması gibi ana unsurlar dikkate alınmadan tasarlanan projeler ciddi maddi kayıplara ve hayal kırıklığına yol açıyor.
Bilgisayar destekli elektrik proje tasarımı yazılımları , dijital dünyayanın sunduğu tüm imkanlardan yararlanarak daha hızlı, daha verimli ve katma değeri daha yüksek projelerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Elektrik Proje Tasarımı Nedir?

Mühendislik ve mimarlık projelerinde iletişim, aydınlatma gibi altyapı sistemlerinin gösterildiği bir tür teknik çizimdir.

Elektrik Proje Tasarımı; elektrikli ekipmanlar ve şemaları, aydınlatma ekipmanları, güç sistemleri ve telekomünikasyon altyapısı gibi elektrik sistemlerinin tüm bileşenlerinin dahil olduğu, tasarlama ve planlama süreçlerinin bir bütünüdür. Tasarım ve çizim yazılımları ve araçları kullanılarak bu süreçlerin maksimum verimlilik ve uyum içerisinde sürdürülebilmesi sağlanır.

Elektrik şemaları, bir elektrik devresinin grafiksel gösterimi için kullanılır. Tüm projenin gerçekçi ve ölçekli bir temsilini göstermek yerine, bir devrenin bileşenlerinin nasıl yerleştirildiğini ve birbirine nasıl bağlandığını gösterir. Elektrik şemaları ayrıca devre şemaları olarak da adlandırılabilir.


Tasarımlar Bilgisayar Ortamıında Nasıl Hazırlanır?

AutoCAD Electrical yazılımı, mühendislik ve mimarlık projelerinde elektrik şemalarının çizimi, kablo şemaları, aydınlatma sistemleri ve diğer elektrik altyapı bileşenlerinin gösterimi konusunda sunduğu araçlar ile maliyet ve zaman tasarrufları elde etmenizi sağlar. Kalifiye personelinizin iş yükünü hafifletir. Tasarımlar bilgisayar ortamında gerçekleştiği için kontrolü ve denetimi kolaylaştırır. Hemen hemen her sektörde farklı mühendislik ve mimarlık projelerinde kullanım alanı bulunur. İnşaat, üretim, elektrikli ev aletleri, ofis binaları gibi...


AutoCAD Electrical Avantajları Nelerdir?

Piyasadaki rakipleriyle karşılaştırıldığında kurulumu oldukça basit, kullanıcı dostu bir arayüze sahip Autodesk'in AutoCAD Electrical, elektrik mühendisi, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler gibi elektrik proje çizimi ve tasarımı konusunda uzmanlaşmak isteyenlerin tercih ettiği bir yazılım olarak dikkat çekiyor.


1999 yılında bilişim teknolojileri alanında eğitim vermek amacıyla kurulan, Bilişim Eğitim Merkezi, temellerini istihdam ve verimlilik odaklı bir yapı üzerinde atmış ve verdiği öğretme garantili eğitimlerle Türkiye’de yeni teknolojilere uyumlu bir eğitim sistemi ve bu teknolojileri ülkesinin mefaatine kullanan bir nesil oluşmasında katkılarda bulunmuştur.


Öğrenci ve kursiyerlerin hayallerindeki mesleğe kavuşabilmesi ve kariyer yolculuklarında, sahip olduğu sektör deneyimli eğitmenler ve uygulamalı eğitimler sayesinde katılımcıların teknik bilgi ve becerilerini geliştirerek bu yolculuklarında fark yaratmalarını da sağlamıştır. Misyonu ve vizyonu doğrultusunda, ismi ile örtüşün gelişen "Bilişim" teknolojileriyle ortaya çıkan eğitim ihtiyaçlarına yönelik yaptığı yatırımlarla sektörde adını duyurmuştur. Eğitim sektöründe öncü olmanın bilinciyle, yatırımlarına ve sunduğu eğitim hizmetlerine devam etmektedir.


Bilişim Eğitim Merkezi AutoCAD Electrical, Eğitim Konu Başlıkları

• Proje aşamaları

• Topraklama projesi

• Paratoner projesi

• Enerji iletim ve dağıtımı

• Aydınlatma ve priz projesi

• Telefon, TV, data projesi

• Yangın projesi

• Acil anons ve seslendirme sistemleri

• Ana kolon, kolon, linye, sorti

• Mekanik proje

• Tek hat şemaları

• Hesaplar


Eğitim danışmanlarımızdan bilgi formunu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Grafik Tasarım, Microsoft Office, Microsoft Excel (İleri), E-Ticaret , Sosyal Medya Uzmanlığı , Bilişim Junior Eğitimi, Veri Raporlama ve İş Zekası, MS SQL Database (Veri Tabanı), Nebim V3 ERP, Adobe Photoshop
Kadıköy şubesi
Haftasonu

Java Yazılım Uzmanlığı , Python
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu