Bültenler

Bilişim Junior Yaz Okulları'nda Çocuklar Eğlenerek Öğreniyor!

Bilişim Junior yaz okulu programında 7-14 yaş arası öğrencileri dijital becerilerle donatılarak yetiştirerek, oynayarak öğretmek amaçlı robotik ve kodlama eğitimleri verilmektedir. Çocuklarımızın teknoloji tüketen değil üreten nesiller olarak yetişmesini istiyoruz. Bu anlamda çocuklarımızı Bilişim Junior Eğitimleri ile eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz.İş hayatımızın vazgeçilmez parçası olan programlar, ileride hangi mesleği seçerse seçsin çocuklarımızın da vazgeçilmez parçası olacaklar. Bizim hedefimiz, çocuklarımıza programcılık mantığını oyun ve drama gibi eğlenceli yollarla öğretmektir.


Yaşa ve Altyapı Seviyelerine Göre Eğitim


Geleceğin en büyük yatırımı olan çocukların; ileride sağlam temeller üzerine inşa edilmiş birer kariyer sahibi olabilmeleri için, ilgi alanlarının ve yeteneklerinin erken yaşlarda keşfedilmiş olması gerektiğini belirten Bilişim Eğitim Merkezi eğitim yöneticileri Robotik Eğitimi, Kodlama Eğitimi ve Üç Boyutlu (3D) Modelleme ve 3D Üretim gibi alanlarda çocukların alt yapısı ve seviyelerine göre eğitimler düzenlemektedir.

Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor. Kodlama eğitimi sunduğu temel faydaların yanı sıra çocukların yeteneklerini de geliştirmelerine fayda sağlıyor.

Öğrencilerimiz robotik eğitimleri ile problem çözme becerilerini kullanıp, akış diyagramları hazırlayarak çalışan robot tasarımları için mantıksal düşünme becerilerini harekete geçirmeyi öğrenirler. Bu kazanımlarla analitik düşünme becerilerini geliştiren çocuklarımız, üretken ve keyifli zaman geçirmiş olurlar. Becerilerin gelişimiyle beraber, üretme ve buluş yapma duygularının pekiştirilmesini sağlamaktadır. Robotik eğitimleri çocuklarda "ben bir ürün ortaya koyabiliyorum" özgüveni ve heyecanını kazandırarak yeteneklerinin farkına varmasını sağlamaktadır.

Öğrencilerimiz, hayal güçlerini kullanarak insana benzeyen karakterler üretebilir, tamamen kendi yaratıcılıklarını kullanarak uzman eğitmenlerimiz eşliğinde yapılmaktadır. Örneğin; öğrencilerimiz fantastik bir film için gereken uzaylı karakteri ya da uzay gemisini, 3D modelleme teknolojisi sayesinde oluşturup, 3D baskı teknikleriyle de üç boyutlu hale getirirler. İleride mimari veya tasarım alanlarında kariyer yapmak isteyebilecek ya da tamamen hobi edinmek ve eğlenmek için derslerimize katılan çocuklarımız hem çok keyifli zaman geçirmekte hem de üretmenin tadına varmaktadırlar.


Geleceğin standartlarında, teknolojiyi yalnızca kullanan değil, aynı zamanda üreten ve ihraç eden bir ülke olabilmemiz için velilere çağrıda bulunan Bilişim Eğitim Merkezi eğitim uzmanları, çocukları, küçük yaşta teknolojiyle tanışmaları ve kariyerlerine sağlam temeller üzerinde başlayabilmeleri için "Bilişim Junior" eğitimlerine davet ediyorlar.

Bilişim Junior Eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız!


Bilişim Eğitim Merkezi

1999 yılında bilişim teknolojileri alanında eğitim vermek amacıyla kurulan Bilişim Eğitim Merkezii temellerini istihdam ve verimlilik odaklı bir yapı üzerinde atmış ve verdiği eğitimlerle Türkiye'de yeni teknolojilere uyumlu bir eğitim sistemini oluşturmuştur. Sahip olduğu değerleri en güncel teknolojik inovasyonları öğretmek; kursiyerlerini hayallerindeki mesleğe kavuşturmak, kariyer sahibi yapmak ve dolayısıyla istihdama yönelik kalifiye iş gücüne katkıda bulunmak amacıyla kullanmıştır. Misyonu ve vizyonu ile örtüşen eğitim içeriklerine yatırım yaparak sektörde önemli bir ilerleme kaydeden Bilişim Eğitim Merkezi, eğitim sektöründe öncü olmanın bilinci ve disipliniyle; eğitim kalitesine verdiği önem ve yatırımlar sayesinde, bilişim teknolojileri eğitimleri veren kurumlar arasında en fazla uluslararası partnerliğe sahip eğitim kurumu olmuştur.

Bilişim Eğitim Merkezi yeni bina konsepti ile sağladığı yaşam konforuna ilişkin hizmet gereksinimleri ve ihtiyaçların giderilmesi dışında, gelecekte de çağdaş eğitim yaklaşımına örnek oluşturmayı ve bu bilincin yaygınlaşmasını sağlamayı hedeflemiştir.
Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu