Bültenler

Elektrik Mühendislerinin Bilmesi Gereken Programlar Hangileridir?

Elektrik Mühendislerinin Bilmesi Gereken Programlar Hangileridir?

Benjamin Franklin, Alessandro Volta, Nikola Tesla ve bugüne kadar elektrik-elektronik alanının gelişimine katkı sağlamış o önemli isimler olmasaydı, hayatımız nasıl şekillenirdi hiç düşündünüz mü? Elektrik mühendislerinin ve teknisyenlerin yaşamımızdaki etkisi yadsınamaz. Ancak birçok meslek dalında olduğu gibi elektrik-elektronik alanında da çağı yakalayan profesyonellerin sayıca artması gerekiyor. Bilişim Eğitim Grubu, Kariyer Plus eğitim paketleri ile katılımcılara, çağın son teknolojik gelişmeleri ışığında uzmanlaşma kapılarını açıyor. Elektrik Plus Eğitim Paketi elektrik mühendisleri ve elektrik teknikerleri için özel olarak geliştirildi. Peki, elektrik mühendisleri hangi programları bilmeli? İşte Elektrik Plus Eğitim Paketinde yer alan ve elektrik mühendislerinin bilmesi gereken programlar!

Günümüzde birçok meslek dalında kalifiye eleman ihtiyacı var. Kalifiye olmak demek yalnızca bir üniversite diplomasına sahip olmak demek değil. O alanda elde edilen donanım ve deneyim oldukça önemli. Aynı zamanda dijital dinamikleri takip etmek ve mesleki yeteneklere bu dinamikleri entegre etmek de gerekiyor. Kariyer Plus eğitimleri, üniversitelerin ve meslek yüksek okullarının teknik bölümlerine devam eden veya mezun olanların alanlarında ihtiyaç duydukları tüm mesleki yazılımları kapsıyor. Pek, Elektrik Plus Eğitim Paketinde neler var? Elektrik mühendislerinin bilmesi gereken eğitim programları neler?


Elektrik Mühendisleri İçin MS Office veya İleri Excel

Office programları artık hem çok yaygın hem de elektrik mühendisleri için olmazsa olmaz niteliğinde… Excell, Word ve PowerPoint programlarını çok iyi kullanmak gerekiyor. Özellikle İleri Excell Programı elektrik profesyonellerinin formüller tanımlayarak bazı hesaplamalar yapmasında kolaylık sağlıyor. Bilişim Eğitim Grubu’nda elektrik profesyonelleri özelinde hazırlanmış olan bir MS Office eğitim programıyla profesyonel kariyere hazır bir şekilde adım atmak mümkün oluyor.


AutoCAD 2D ile çağı yakalayın

20. yüzyılın sonlarında başlayan ve 21. yüzyılda hızlanan dönüşümle artık bilgisayar ortamında 2 ve 3 boyutlu çizimler yapmak mümkün oluyor. Bunun için AutoCAD bilmek gerekiyor. AutoCAD’in hem klasik hem de yeni güncellemeleri ile dizayn edilmiş modülü pek çok kolaylık sunuyor. Bilişim Eğitim Grubu, güncel AutoCAD eğitimleri ile yeni bir dünya tasarlanmasına destek oluyor. AutoCAD eğitimine katılmak için Windows İşletim Sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığının bilinmesi önemli. Temel Microsoft Office bilgisine sahip olmaksa verimi arttırıyor. Tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler AutoCAD eğitimine katılabiliyor.


AutoCAD Electrical Eğitimi

AutoCAD Elecrical Eğitimi yani Elektrik AutoCAD Proje Eğitiminde elektrik sembollerinin çizilmesi ve tanıtımı, mimari projelere elektrik sembollerinin eklenmesi, yangın alarm sistemler, aydınlatma ve kablolama tekniklerinin projeye aktarılması gibi konu başlıkları işleniyor. Eğitimin sonuna gelindiğinde elektrik projeleri AutoCAD ile sorunsuz bir şekilde hazırlanabiliyor.


Dialux Eğitimi ile 3D Sunumlar Hazır

Dialux Eğitimi ile öğrenciler elektrik proje sunumları için planlama yapılabilen bir yazılım kullanmayı öğreniyorlar. Hem hesaplama yapmak hem de projelerin 3D sunumunu hazırlamak için kullanılan Dialux yazılımı kapalı ve açık planların aydınlatmalarında kullanılıyor. Programın dikkat çekici özelliklerinden biriyse gerçekçi görüntü elde edilebilmesi için hazır doku ve mobilya kullanılabiliyor olması.


Matlab Eğitimi ile Hesap Yapmak Çok Kolay

Matlab programı, en zor matematiksel hesaplamaların kolayca yapılması için tasarlanmış bir program. Bugün milyonlarca akademisyen, bilim adamı ve öğrenci tarafından kullanılan program son derece hızlı çalışıyor. Bu özelliğiyle projelendirme ve Ar-Ge süreçlerinde zamandan ve maliyetten tasarruf elde edilmesini sağlayan Matlab, iki ve üç boyutlu grafik tasarımları yapılırken de kullanılabiliyor.

Siz de Kariyer Plus eğitim paketleri ile ihtiyaç duyduğunuz mesleki yazılım eğitimlerini sektörün içinden gelen donanımlı eğitmenler ve yetkili eğitim merkezi ayrıcalığıyla alarak kariyeriniz büyük bir adım atabilirsiniz. Bilişim Eğitim Grubu bünyesinde alacağınız eğitimlerin sonunda yapılacak olan uygulamalı proje çalışmalarında başarılı olan kursiyerlerimiz, uluslararası geçerli sertifikaları almaya hak kazanıyorlar.


Demo Eğitim için lütfen formu doldurunuz.CCNP (Cisco Certified Network Professional) Eğitimi, CCNP Security Eğitimi
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Mail olarak ücret bilgisini göndermenizi rica ediyorum

CCNP Security Eğitimi
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Mail olarak ücret bilgisinin gönderilmesini rica ediyorum

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu