Bültenler

Endüstri Mühendislerinin Bilmesi Gereken Programlar Hangileridir?

Dördüncü Sanayi Devriminin yani Endüstri 4.0’ın konuşulduğu günümüzde, mesleki yazılımları kapsayan eğitim programları daha da önemli hale geldi. Bilişim Eğitim Grubu, Kariyer Plus eğitim paketleri ile öğrencilere kendi alanlarında uzmanlığın kapılarını aralıyor. Endüstri alanında çalışan profesyoneller için geliştirilen Endüstri Plus eğitim paketi ile öğrenciler teknik bilgi birikimi kazanarak iş yaşamına daha özgüvenli atılıyor. Peki, endüstri mühendisinin bilmesi gereken programlar neler?

Endüstri her geçen gün gelişiyor. Dijitalleşme adımları da endüstri ile birlikte başladı. Buharla çalışan makinelerle başlayan sanayileşme kendini nesnelerin interneti ve yapay zeka teknolojileriyle çok farklı bir noktaya taşında. Endüstri alanında çalışan profesyonellerin dijital çağa ayak uydurması ve buna uygun eğitimleri alarak kariyer hedeflemesi yapması önemli. Bilişim Eğitim Grubu, geleceğe giden yolda endüstri mühendisliği öğrencilerini ve profesyonelleri yeni nesil eğitim programları ile destekliyor. İşte endüstri mühendisinin bilmesi gereken programlar!


Endüstri Mühendisleri İçin MS Office

Office programları artık hem çok yaygın hem de salt mühendislik özelinde bilinmesi gerekli olan programlar değil, ancak inşaat mühendisleri için MS Office bir olmazsa olmaz niteliğinde… Tablolar, sunumlar, hesaplamalar için Excel, Word ve PowerPoint programlarını çok iyi kullanmak gerekiyor. Özellikle Excel programı mühendislerin formüller tanımlayarak bazı hesaplamalar yapmasında kolaylık sağlıyor. İnşaat dünyasında yapılar dayanım, kolon, direnç, basma, çekme gibi birçok hesaplama yapılarak inşa ediliyor. Bilişim Eğitim Grubu’nda inşaat mühendisleri özelinde tasarlanmış olan bir MS Office eğitim programıyla iş dünyasına daha hazır bir şekilde adım atmak mümkün oluyor.


Güncel AutoCAD Eğitimleri

Çok yakın bir geçmişte inşaat mühendislerinin eskiz defterleri olduğunu biliyor muydunuz? Çünkü taslak çizimler elle yapılıyordu. Oysa 20. yüzyılın sonlarında başlayan ve 21. yüzyılda hızlanan dönüşümle artık bilgisayar ortamında 2 ve 3 boyutlu çizimler yapmak mümkün oluyor. Bunun için AutoCAD bilmek gerekiyor. AutoCAD’in hem klasik hem de yeni güncellemeleri ile dizayn edilmiş modülü pek çok kolaylık sunuyor. Bilişim Eğitim Grubu, güncel AutoCAD eğitimleri ile yeni bir dünya çizilmesine destek oluyor.


Popüler Programlama Dili Python

Kullanımı her geçen gün artan Python, dünyanın yazdığı en popüler programlama dili…

Nesne yönelimli, birimsel ve etkileşimi yüksek bir dil olan Python kariyerine yön vermek isteyenler için oldukça ideal. Endüstri mühendislerinin sorumlu olduğu projelerde az sayıda kod satırıyla programlama yaparak zaman tasarrufu sağlayan Python basit söz dizimine sahip.


 İleri Excel Eğitimi ile Daha İleri

Tüm faaliyetlerin elektronik ortama taşındığı günümüzde MS Office artık herkes için gerekli bir program. Endüstri mühendisi içinse spesifik açıdan daha ileri düzeye taşınmalı. Çünkü Microsoft Office programlarını etkin kullanmak profesyonelleri kariyer hayatında önemli bir rol oynuyor. Her türlü veriyi liste ve tablo halinde muhafaza eden bir hesap tablosu program olan Excel hesaplama, analiz ve raporlama imkanı da sunuyor. Büyük veri grupları grafik şeklinde görselleştirilebiliyor, özetlenebiliyor, sıralanabiliyor, sorgulanabiliyor.


Veri Raporlama ve İş Zekası Eğitimi

Çağımızda veri raporlama teknikleri ve iş zekası, en önemli araçlar arasında yer alıyor. Ancak bu eğitime katılmak isteyenlerin en azından orta düzey seviyede MS Excel kullanması gerekiyor.

Daha etkin, net, kesin sonuçlar veren raporlar üretmek ve sonuçları dinamik şekilde sunmak isteyen herkesin katılabileceği bir eğitim olan Veri Raporlama ve İş Zekası Eğitimi’ne Veri Analizi Uzmanları, İş Analizi Uzmanları, İş Zekası/Raporlama Uzmanları, Proje Yöneticileri, Yazılım Geliştiriciler ve öğrenciler katılabilir. Veri Raporlama ve İş Zekası Eğitimi konu başlıkları ise şunlar:

· Excel’de Uzmanlık

· İş Zekası (BI)

· Raporlama Teknikleri (Dashboard)

· Power BI


Siz de Kariyer Plus eğitim paketleri ile ihtiyaç duyduğunuz mesleki yazılımları yetkili eğitim kurumu ve konusunda uzman eğitmenlerden alarak kariyeriniz için büyük bir adım atabilirsiniz. Bilişim Eğitim Grubu bünyesinde alacağınız eğitimlerin sonunda yapılacak olan proje çalışmalarında başarılı olan öğrencilerimiz, tüm dünyada geçerli sertifikayı almaya hak kazanıyor.CCNP (Cisco Certified Network Professional) Eğitimi, CCNP Security Eğitimi
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Mail olarak ücret bilgisini göndermenizi rica ediyorum

CCNP Security Eğitimi
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Mail olarak ücret bilgisinin gönderilmesini rica ediyorum

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu