Bültenler

Harita Mühendisleri, Dijital Dönüşüme Hazır Mısınız?

Dünyanın kayıtlı en eski haritasının 8200 yıl önceye tarihlendiğini biliyor musunuz? Üstelik Konya’nın güneyinde, Çatalhöyük’teki bir duvara çizildi. Tarih boyunca hep yeni yollar açıldı, sınırlar değişti ve yeni haritalar çizildi. Dijital dönüşümle birlikte sınırların ortadan kalktığı dünyamızın da artık dijital haritalara ihtiyacı var. Bilişim Eğitim Grubu, Kariyer Plus eğitim paketleri ile öğrencilere kendi alanlarında uzmanlığın kapılarını aralıyor. Harita Plus Eğitim Paketi, dijital dönüşüme ayak uyduran harita teknikerleri ve harita alanında çalışan profesyoneller için geliştirildi. İşte harita mühendisinin bilmesi gereken programlar!

Dünya üzerinde çeşitli ölçümler yapan, elde ettiği verilerle haritalar ve planlar hazırlayan uzmanlara harita mühendisi deniyor. Her ne kadar çok farkında olmasak da harita mühendislerinin hayatımızın her alanında etkin bir rolü var. Bugün kullandığımız doğalgaz ve metro hatları da dahil olmak üzere pek çok yaşamsal unsurun ardında harita mühendisleri ve harita teknikerleri yer alıyor. Peki, harita mühendisinin bilmesi gereken programlar neler?


Harita Mühendisleri İçin MS Office veya İleri Excel

Office programları artık hem çok yaygın hem de salt mühendislik özelinde bilinmesi gerekli olan programlar değil, ancak harita mühendisleri için MS Office bir olmazsa olmaz niteliğinde… Tablolar, sunumlar, hesaplamalar için Excel, Word ve PowerPoint programlarını çok iyi kullanmak gerekiyor. Özellikle İleri Excel Programı mühendislerin formüller tanımlayarak bazı hesaplamalar yapmasında kolaylık sağlıyor. Bilişim Eğitim Grubu’nda makine mühendisleri özelinde tasarlanmış olan bir MS Office eğitim programıyla iş dünyasına daha hazır bir şekilde adım atmak mümkün oluyor.


En Güncel AutoCAD Eğitimleri

20. yüzyılın sonlarında başlayan ve 21. yüzyılda hızlanan dönüşümle artık bilgisayar ortamında 2 ve 3 boyutlu çizimler yapmak mümkün oluyor. Bunun için AutoCAD bilmek gerekiyor. AutoCAD’in hem klasik hem de yeni güncellemeleri ile dizayn edilmiş modülü pek çok kolaylık sunuyor. Bilişim Eğitim Grubu, güncel AutoCAD eğitimleri ile yeni bir dünya çizilmesine destek oluyor. AutoCAD kursuna katılmak için Windows işletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığının bilinmesi önemli. Temel Microsoft Office bilgisine sahip olmaksa verimi arttırıyor. Tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler AutoCAD eğitimine katılabiliyor.


Civil 3D Eğitimi ile 3 Boyutlu Çizimler 

AutoCAD Civil 3D, bilgisayar ortamında karayolu, demiryolu, atık su gibi projelerin üç boyutlu olarak tasarlanabilmesini sağlayan özel bir yazılım. Aynı zamanda bunlara ait sanat yapıları, kavşak çözümleri, kübaj hesapları ve çeşitli analizlerin yapılabilmesini sağlıyor ve program sayesinde raporlamalar yapılabiliyor. Projelerin üç boyutlu olarak tasarlanmasını sağlayan Civil 3D ile animasyon ve simülasyonlar da hazırlanabiliyor. AutoCAD Civil 3D, 3Ds Max Design, Navisworks, Infraworks, Raster Design gibi diğer popüler yazılımlarla uyumlu çalışıyor.


Coğrafi Analizler için ArcGIS Eğitimi

Coğrafi Bilgi Sistemleri yazılımı olarak tanımlayabileceğimiz ArcGIS, harita alanında çalışan profesyonellerin mutlaka alması gereken bir eğitim program. Bu programla çeşitli coğrafim istatistikler görselleştirilebiliyor, yönetilebiliyor ve analiz edilebiliyor.


Siz de Kariyer Plus eğitim paketleri ile ihtiyaç duyduğunuz mesleki yazılımları yetkili eğitim kurumu ve konusunda uzman eğitmenlerden alarak kariyeriniz için artı bir adım atabilirsiniz. Bilişim Eğitim Grubu bünyesinde alacağınız eğitimlerin sonunda yapılacak olan proje çalışmalarında başarılı olan öğrencilerimiz, tüm dünyada geçerli sertifikayı almaya hak kazanıyor.CCNP (Cisco Certified Network Professional) Eğitimi, CCNP Security Eğitimi
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Mail olarak ücret bilgisini göndermenizi rica ediyorum

CCNP Security Eğitimi
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Mail olarak ücret bilgisinin gönderilmesini rica ediyorum

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu