Bültenler

İnşaat Mühendisinin Bilmesi Gereken Yazılımlar Nelerdir?

İnsanoğlu hayatta kalabilmek ve soyunu devam ettirebilmek için barınma, korunma, beslenme gibi ihtiyaçlarını karşılamak zorundaydı. Bu temel fakat oldukça önemli ihtiyaçlarını hesaplayarak, yenilikler ortaya koyarak ve inşa ederek karşıladı! Bu yüzden ilk insanlar için “ilk mühendisler” dersek yanılmış olmayız. Ama modern mühendislik Rönesans ile birlikte gelişti. Bugünün yapıları o gelişimin bir sonucu olarak ortaya çıktı. Şimdilerde tüm mühendislikler gibi inşaat mühendisliği de dijitalleşerek, dijital çağa ve bilgisayar teknolojilerine uyum sağlıyor. Peki, geleceğin yapıları hangi yazılımlar kullanılarak inşa edilecek? İnşaat mühendisinin bilmesi gereken yazılımlar neler?

Mühendislik disiplinleri, fizik, matematik ve doğa kanunlarını bir problemi çözmek amacıyla birleştirerek ve buna yaratıcılık da ekleyerek bir çözüm yolu bulmamızı sağlar. Günlük hayattan pek çok pratik yaşam unsurunu mühendislik çalışmalarına borçluyuz. Günümüzde son teknolojiye sahip, akıllı diye tabir edilen, depreme dayanıklı yaşam alanlarına sahipsek, bunu çağın dönüşümüne uyum sağlayan inşaat mühendislerine ve mühendislerin karşılaştıkları problemleri daha hızlı çözmelerini ve daha tutarlı sonuçlar elde etmelerini sağlayan yazılımlara borçluyuz. Bilişim Eğitim Grubu, geleceğin sağlam yapılarını inşa edecek olan mühendislere Kariyer Plus eğitim programlarıyla destek oluyor. İşte inşaat mühendisinin bilmesi gereken programlar!

İnşaat Mühendisleri İçin MS Office

Office programları artık hem çok yaygın hem de salt mühendislik özelinde bilinmesi gerekli olan programlar değil, ancak inşaat mühendisleri için MS Office bir olmazsa olmaz niteliğinde… Tablolar, sunumlar, hesaplamalar için Excell, Word ve PowerPoint programlarını çok iyi kullanmak gerekiyor. Özellikle Excell programı mühendislerin formüller tanımlayarak bazı hesaplamalar yapmasında kolaylık sağlıyor. İnşaat dünyasında yapılar dayanım, kolon, direnç, basma, çekme gibi birçok hesaplama yapılarak inşa ediliyor. Bilişim Eğitim Grubu’nda inşaat mühendisleri özelinde tasarlanmış olan bir MS Office eğitim programıyla iş dünyasına daha hazır bir şekilde adım atmak mümkün oluyor.

Proje Yöneticilerine MS Project

MS Project, Microsoft tarafından proje yöneticileri için özel olarak geliştirilmiş bir program. Bu program sayesinde çok rahat bir şekilde plan oluşturulabiliyor, aşamalar takip edilebiliyor, bütçe yönetilebiliyor. İş yükünü azaltan bir program olan MS Project her inşaat mühendisi için önem taşıyan programlar arasında yer alıyor.

Güncel AutoCAD Eğitimleri

Çok yakın bir geçmişte inşaat mühendislerinin eskiz defterleri olduğunu biliyor muydunuz? Çünkü taslak çizimler elle yapılıyordu. Oysa 20. yüzyılın sonlarında başlayan ve 21. yüzyılda hızlanan dönüşümle artık bilgisayar ortamında 2 ve 3 boyutlu çizimler yapmak mümkün oluyor. Bunun için AutoCAD bilmek gerekiyor. AutoCAD’in hem klasik hem de yeni güncellemeleri ile dizayn edilmiş modülü pek çok kolaylık sunuyor. Bilişim Eğitim Grubu, güncel AutoCAD eğitimleri ile yeni bir dünya çizilmesine destek oluyor.

Yapısal Analiz Programı SAP2000

SAP2000 yapıların tasarım ve analiz süreçlerinde kullanılan önemli bir mühendislik programı. Açılımı Structural Analysis Program, yani “Yapısal Analiz Programı.” Bu programla pek çok yapı modellenebiliyor. Mühendislik süreçlerini hızlandıran SAP2000 modern inşaat mühendislerinin alması gereken eğitimlerin başında geliyor.

Bina Analizi Programı STA4CAD

Çok katlı yaşam alanlarının depreme dayanıklılığı günümüzün en güncel konularından biri. İşte STA4CAD programı ile binaların statik, deprem, rüzgar, betonarme analizleri yapılabiliyor. STA4CAD, Bilişim Eğitim Grubu tarafından öğrencilere İnşaat Plus Paketi içinde sunuluyor. İnşaat mühendisleri için özel eklentilere sahip olan program ve diğer tüm detaylar için Bilişim Eğitim Grubu Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Siz de Kariyer Plus eğitim paketleri ile ihtiyaç duyduğunuz mesleki yazılımları yetkili eğitim kurumu ve konusunda uzman eğitmenlerden alarak kariyeriniz için artı bir adım atabilirsiniz. Bilişim Eğitim Grubu bünyesinde alacağınız eğitimlerin sonunda yapılacak olan proje çalışmalarında başarılı olan öğrencilerimiz, tüm dünyada geçerli sertifikayı almaya hak kazanıyor.


Grafik Tasarım, Microsoft Office, Microsoft Excel (İleri), E-Ticaret , Sosyal Medya Uzmanlığı , Bilişim Junior Eğitimi, Veri Raporlama ve İş Zekası, MS SQL Database (Veri Tabanı), Nebim V3 ERP, Adobe Photoshop
Kadıköy şubesi
Haftasonu

Java Yazılım Uzmanlığı , Python
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam


Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu