Bültenler

Makina Mühendisinin Bilmesi Gereken Programlar

İnsanların makine yerine geçtiği günleri geride bıraktık, bugün insansı makinelerin yaşama dahil olduğu bir dünyanın içindeyiz. İnsansı makinelerin yazılımları içinse yine insana ihtiyaç var. Bu gelişmelerle birlikte makine dünyasında kalifiye ve profesyonel çalışanlar daha da önem kazanıyor. Bilişim Eğitim Grubu, Kariyer Plus eğitim paketleri ile öğrencilere kendi alanlarında uzmanlığın kapılarını aralıyor. Bu alanda çalışan profesyoneller için geliştirilen Makine Plus ile keyifli ve daha pratik bir dünyayı kodlamaya başlayabilirsiniz.

Mühendislik, fizik, matematik ve doğa kanunlarını yaratıcılıkla birleştirilerek bir sorunun üstesinden gelmek olarak tanımlanabilir. Pek çok pratik unsur mühendislik çalışmalarıyla hayatımıza dahil oluyor. Günümüzde son teknolojiye sahip, akıllı diye tabir edilen pek çok yeniliği çağın dönüşümüne uyum sağlayan makine mühendislerine borçluyuz. Mühendislerin gelişiminde ise belli programları kullanabiliyor olmalarının etkisi büyük. Bilişim Eğitim Grubu, geleceğin sağlam yapılarını inşa edecek olan mühendislere eğitim programlarıyla destek oluyor. İşte makine mühendisinin bilmesi gereken programlar!


Makine Mühendisleri İçin MS Office veya İleri Excel

Office programları artık hem çok yaygın hem de salt mühendislik özelinde bilinmesi gerekli olan programlar değil, ancak harita mühendisleri için MS Office bir olmazsa olmaz niteliğinde… Tablolar, sunumlar, hesaplamalar için Excell, Word ve PowerPoint programlarını çok iyi kullanmak gerekiyor. Özellikle İleri Excell Programı mühendislerin formüller tanımlayarak bazı hesaplamalar yapmasında kolaylık sağlıyor. Bilişim Eğitim Grubu’nda makine mühendisleri özelinde tasarlanmış olan bir MS Office eğitim programıyla iş dünyasına daha hazır bir şekilde adım atmak mümkün oluyor.


En Güncel AutoCAD Eğitimleri

20. yüzyılın sonlarında başlayan ve 21. yüzyılda hızlanan dönüşümle artık bilgisayar ortamında 2 ve 3 boyutlu çizimler yapmak mümkün oluyor. Bunun için AutoCAD bilmek gerekiyor. AutoCAD’in hem klasik hem de yeni güncellemeleri ile dizayn edilmiş modülü pek çok kolaylık sunuyor. Bilişim Eğitim Grubu, güncel AutoCAD eğitimleri ile yeni bir dünya çizilmesine destek oluyor. AutoCAD kursuna katılmak için Windows işletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığının bilinmesi önemli. Temel Microsoft Office bilgisine sahip olmaksa verimi arttırıyor. Tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler AutoCAD eğitimine katılabiliyor.


Inventor Eğitimi ile Hızlı Tasarım

Inventor, tasarım sürecini hızlandıran, veri yönetimini basitleştiren ve ürün geliştirme maliyetlerini düşüren çözümler sunan özel bir program. 3 boyutlu tasarım teknolojisinde en son aşama olan Inventor’ın yeni sürümü, ürünlerin pazara daha hızlı çıkmasını sağlıyor ve maliyetleri azaltıyor. Özellikle mekanik tasarım için süreci hızlandıran programa katılmak için temel bilgisayar bilgisine sahip olmak gerekiyor.


Modelleme Yazılımları  

3 boyutlu katı model tasarlanmasına, bu modellerin montajının yapılmasına, simülasyonuna ve analizlerine olanak tanıyan bir CAD/CAM yazılımları CAD (Computer Aided Design-Bilgisayar Destekli Tasarım) ve CAM (Computer Aided Manufacturing-Bilgisayar Destekli Üretim) aşamalarında oldukça güçlüdür. CNC (Computer Numerical Control-Bilgisayar Sayımlı (Kontrollü) üretim yöntemlerine de tam uyum sağlayan bu  programlar ayrıca Sheet Metal (Saç Metal) çizim araçlarıyla Saç Metal Bükme/Şekillendirme yöntemiyle imalat için de tasarım çözümleri sunuyor.


Siz de Kariyer Plus eğitim paketleri ile ihtiyaç duyduğunuz mesleki yazılımları yetkili eğitim kurumu ve konusunda uzman eğitmenlerden alarak kariyeriniz için artı bir adım atabilirsiniz. Bilişim Eğitim Grubu bünyesinde alacağınız eğitimlerin sonunda yapılacak olan proje çalışmalarında başarılı olan öğrencilerimiz, tüm dünyada geçerli sertifikayı almaya hak kazanıyor.


CCNP (Cisco Certified Network Professional) Eğitimi, CCNP Security Eğitimi
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Mail olarak ücret bilgisini göndermenizi rica ediyorum

CCNP Security Eğitimi
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Mail olarak ücret bilgisinin gönderilmesini rica ediyorum

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu