Üniversite Giriş Sınavlarına Girmek Gerekli mi?

Bu eğitime katılmak için Üniversite Sınavlarına girmeniz gerekmemektedir. Üniversiteler kişilere meslek kazandırmaktan ziyade ilgili bilimde insanlar yetiştirme amacını güden devlet ve vakıf kurumlarıdır. Bilişim Eğitim Merkezi’nin sunduğu bu eğitim ise bu üniversite sınavlarında istediği bölüme yerleşemeyen, bir bölüme yerleşip aklında hala bu mesleği bulunduran ve bu iş kolunda kendini geliştirip, öğrenmek isteyen kişilere öte yandan Üniversitelerin bu bölümlerinde okuyup destek almak isteyen kişiler için hazırladığı bir Akademik Eğitim Programı’dır.  BU durumu göz önüne alınca, bu eğitim programına katılmak için sadece lise diploması yeterli olacaktır. Liseyi bitiren gençlerin istedikleri Mesleki Eğitimi almaları hakkından mahrum olmadıkları gerçeği Bilişim Eğitim Merkezi tarafından bilinmektedir. Bu nedenle Bilişim Eğitim Merkezi Akademik Programları, tüm ülke insanlarımız için alternatif ve güncel bir Meslek Edinme fırsatı sunmaktadır. Üstelik bu programlara katılmak için  sadece lise mezunu olmanız ve Kariyer Uyumluluk Testine (KUT) katılmanız yeterlidir.

İç Mimari ve Dekorasyon Mesleğinin Geçerliliği Nedir?

Artan nüfusa bağlı olarak her geçen gün inşaat sektörü gelişmektedir. Buna bağlı olarak İç Mimari ve Dekorasyon işleri de artmaktadır. Bunun yanı sıra daima değişme ve gelişme halinde olan tüm dünyada iç mimari ve dekorasyon ihtiyaçları hiçbir zaman azalmayacak ve artacaktır. Ayrıca günümüz dünyasında her meslek dalının teknoloji ile entegrasyonu şarttır. İç Mimari ve Dekorasyon Mesleki Programına katılan öğrenciler aynı zamanda bu bölüm için gerekli olan Bilgisayar Programlarını tam ve eksiksiz öğrenip uygulayabilecek şekilde mezun olmaktadırlar.Bu  programlardan bazıları Microsoft Office, AutoCAD, 3ds Max, Revit, ArchiCAD, PhotoShop yazılımlarıdır. Dünyanın her tarafında geçerli ve güncel olan bu programlar sayesinde sektörün aranan kişisi olabileceksiniz

Bu Kadar Zamanda Bu Meslek Öğrenilebilir mi?

İşin gerçeğinde hiçbir mesleğin öğrenimi hiçbir zaman bitmez, eğitim esnasında her şey öğrenilemez. Mesleğe başlamak için gerekli altyapı, bilgi ve başlamaya yetecek deneyim kazandırılması amaçlanır. 4 yıllık bir fakültenin ortalama 2 yılı mesleki eğitimdir. Yani mühendislik eğitimi almış bir kişi, diğer bir mühendisliği artı  2 yıl daha okuyarak bitirebilir. Bu durumda zamanın önemi her geçen gün daha değerli hale gelmektedir. Çünkü rekabet çok daha fazla, tüketim çok daha fazla ve öğrenilecek enformasyonlar giderek artmaktadırBu nedenle üniversitelerde zorunlu alınan dersleri bir kenara bırakarak mesleğiniz için gerekli olacak dersleri bir arada ve daha fazla zaman harcamadan öğrenme fırsatı bulabileceksiniz, Yaşadığımız çağın ve mesleğinizin gerektirdiği eğitimleri alarak hayata önden başlayacaksınız. Bu akademik eğitim programında size gerekli olan meslek bilgilerini öğrenerek daha kısa sürede mesleki yeterliliğe kavuşmanızı sağlayarak size iş hayatında bir adım öne çıkaran atılımı yaptıracaktır.


Bu Eğitimde Sektörle Ne Kadar Alakalı Olacağım?

Programa katılan öğrencilerimiz, eğitim esnasında ve sonunda sektör ile iç içe olacaklaradır. Gerek uygulama derslerinde gerekse stajlarında program destekçisi anlaşmalı şirketlerde deneyim kazanmaktadırlar. Alanında lider kuruluşlar ile yapılan partnerlikler sayesinde teorik bilgiyi kullanmayı ve yorumlamayı öğrenerek mezun olunmaktadır. Dolayısıyla staj ve iş olanakları içinde fırsatları yakalamış ve işe girmede bir adım önde olacaklardır. Ayrıca kendi işini yapmak isteyenler için eşsiz bir fırsattır.


ok
sık sorulan sorular;
  • Üniversite Giriş Sınavlarına Girmek Gerekli mi?
  • İç Mimari ve Dekorasyon Mesleğinin Geçerliliği Nedir?
  • Bu Kadar Zamanda Bu Meslek Öğrenilebilir mi?
  • Bu Eğitimde Sektörle Ne Kadar Alakalı Olacağım?
İç Mimari ve Dekorasyon

İç Mimari ve Dekorasyon

İç Mimari ve Dekorasyon Eğitimi Nedir?

Günümüzün gelişen beğeni dünyasında önem kazanan ve yaşam şartlarının getirdiği uzun saatler geçirdiğimiz iç mekanın tasarımı artık aranan bir değerdir. Tek düze olanın yerini öznelliğin almasıyla mekan düzenlemede uzmanlara daha çok ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. İşte bu noktada Bilişim Eğitim Merkezi bu mesleki ihtiyacı karşılayacak bireyler yetiştirmeyi amaçlayan ders içerikleriyle İç Mimari ve Dekorasyon Bölümü ile sizlere ve sektöre çözüm sunmaktadır. İç Mimari ve Dekorasyon Bölümü meslek edindirme amaçlı tam zamanlı bir bölümdür.


İç Mimari ve Dekorasyon Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

İç Mimari ve Dekorasyon Mesleğine yatkın ve yeteneği olduğunu düşünen fakat farklı nedenlerden dolayı bu bölüme gidemeyenlerin hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunar. Lise mezunu veya üniversite mezunu olan ancak istediği mesleği yapamayanların yanı sıra eğitiminde kendisini yetersiz bulup kendisini geliştirmek, güncellemek isteyenlerin katılabileceği bir meslek edindirme programıdır. Kendinize uygun ve sevdiğiniz bir alanda iş yaparak hem mutlu hem de başarılı olarak hayatınızdaki hayallerinize kavuşma şansını yakalamak isteyenler katılmalıdır. 


Şimdi Başvur


İç Mimari ve Dekorasyon Eğitiminde Öğrenci Seçimi Nasıl Yapılır?

Programlara katılmak isteyen adaylara öncelikle Kariyer Uyumluluk Testi uygulanarak, kişinin yapısına uygun bölümü seçmesi sağlanmaktadır. Kariyer uyumluluk testi  sonrasında yapılan mülakat ile sağlıklı bir rehberlik hizmeti ile bölüm seçilmekte ve doğru yönlendirmeyle doğru bir başlangıç yapılmaktadır.


İç Mimari ve Dekorasyon Eğitimi Sonunda Alınacak Belgeler | Sertifikalar Nelerdir?

Tüm programlar bilgisayar destekli olup, mesleğinizin Teknoloji ile entegrasyonunu eksiksiz yapma şansına sahipsiniz. BEM nin 10 yılı aşkın teknolojik eğitim deneyimi ile tam donanımlı şekilde mezun olma şansına ve farkına sahip olacaksınız. Alınan teorik, pratik ve teknolojik eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Belgesi ve Uluslararası geçerli Adobe, Autodesk ve Microsoft sertifikalarıyla belgelendirilmektedir.


İç Mimari ve Dekorasyon Eğitimi İçeriği Nelerdir?


1.  DÖNEM

1- İç Mimari Proje 1

2- Teknik Resim

3- Yapı Bilgisi ve Malzeme 1

4- Sanat Tarihi

5- Plastik Sanatlar(Serbest el perspektif, tarama, boyama ..)


2.  DÖNEM

1- İç Mimari Proje 2

2- Yapı Bilgisi ve Malzeme 2

3- Perspektif4- Maket

5- Mobilya Tasarımı ve Ergonometri

6- Yapı Donatımı ve Aydınlatma

7- Maliyet Hesaplama


Şimdi Başvur


İç Mimari ve Dekorasyon Eğitimi ile Alakalı Seminerler / Güncel Trendler Nelerdir?

Feng Shui
Akustik
Rölöve Teknikleri
Güncel İmar Mevzuatı


İç Mimari ve Dekorasyon Bölümü Derslerinden Bazı Konu Başlıkları Nelerdir?

Temel sanat eğitimi ve formlar, insan ergonomik ölçüleri ve yapısı, form kompozisyon bilgisi uygulaması, teknik resim, perspektif, grafiksel ve artistik perspektifler, izdüşüm ve gölge teknikleri, sunuş anlatım teknikleri, kuruboya renklendirme, suluboya renklendirme teknikleri, marker boyama tekniği, tozpastel tekniği, mobilya tasarım tarihi, metaller ve uygulama alanları, ağaçlar ve özellikleri, yapıcı konstrüksiyon, kapı ve pencereler, mobilya tasarım uygulamaları, koltuk, sandalye ve tabure tasarımları, yatak, portmanto ve komidin tasarımı, merdivenler, merdiven çeşitleri ve özellikleri, masif mobilya ve tasarım uygulamaları, parabet, asma tavan, lambiri uygulamaları, şömine ve barbekü uygulamaları, mimari temel eğitimi, temeller, duvarlar, kemerler, döşemeler, ahşap, betonarme, kâgir yapı sistemleri, çatı sistemleri ve çeşitleri, iç mimari temel kursunu, antre tasarımı ve proje uygulaması, mutfak tasarımı ve proje uygulaması, banyo tasarımı ve proje uygulaması, genç odası tasarımı ve proje uygulaması, ebeveyn odası tasarımı ve proje uygulaması, yaşam çevresi tasarımı ve proje uygulaması, maket çalışmaları…

Şimdi Başvur

Diğer Eğitimlerimiz:

AutoCAD Eğitimi

3ds Max Eğitimi

Office Eğitimi

Fırsatı siz de kaçırmayın!
Üniversite Giriş Sınavlarına Girmek Gerekli mi?
Bu eğitime katılmak için Üniversite Sınavlarına girmeniz gerekmemektedir. Üniversiteler kişilere meslek kazandırmaktan ziyade ilgili bilimde insanlar yetiştirme amacını güden devlet ve vakıf kurumlarıdır. Bilişim Eğitim Merkezi’nin sunduğu bu eğitim ise bu üniversite sınavlarında istediği bölüme yerleşemeyen, bir bölüme yerleşip aklında hala bu mesleği bulunduran ve bu iş kolunda kendini geliştirip, öğrenmek isteyen kişilere öte yandan Üniversitelerin bu bölümlerinde okuyup destek almak isteyen kişiler için hazırladığı bir Akademik Eğitim Programı’dır
Ayrıntılı bilgi için
İç Mimari ve Dekorasyon Mesleğinin Geçerliliği Nedir?
Artan nüfusa bağlı olarak her geçen gün inşaat sektörü gelişmektedir. Buna bağlı olarak İç Mimari ve Dekorasyon işleri de artmaktadır. Bunun yanı sıra daima değişme ve gelişme halinde olan tüm dünyada iç mimari ve dekorasyon ihtiyaçları hiçbir zaman azalmayacak ve artacaktır...
Ayrıntılı bilgi için
Bu Kadar Zamanda Bu Meslek Öğrenilebilir mi?
İşin gerçeğinde hiçbir mesleğin öğrenimi hiçbir zaman bitmez, eğitim esnasında her şey öğrenilemez. Mesleğe başlamak için gerekli altyapı, bilgi ve başlamaya yetecek deneyim kazandırılması amaçlanır. 4 yıllık bir fakültenin ortalama 2 yılı mesleki eğitimdir
Ayrıntılı bilgi için
Bu Eğitimde Sektörle Ne Kadar Alakalı Olacağım?
Programa katılan öğrencilerimiz, eğitim esnasında ve sonunda sektör ile iç içe olacaklaradır. Gerek uygulama derslerinde gerekse stajlarında program destekçisi anlaşmalı şirketlerde deneyim kazanmaktadırlar. Alanında lider kuruluşlar ile yapılan partnerlikler sayesinde teorik bilgiyi kullanmayı ve yorumlamayı öğrenerek mezun olunmaktadır..
Ayrıntılı bilgi için

Sanallaştırma
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam
Eğitimin içeriği ve ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Eğitimler kısmında aşağıya inemiyorum. Autodesk Maya eğitimine katılmak istiyorum.


Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2021 Bilişim Eğitim Merkezi