Bültenler

Python Programlama Dili, Yazılım Geliştirmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı...

Python Programlama Dili, Yazılım Geliştirmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı...

Kendi web sitenizi programlamak yada hayalinizdeki uygulamayı dijital hayata geçirmek ister misiniz? Bunun için en uygun ve hızlı öğrenebileceğiniz programlama dili Python! Bugün birçok bilişim hizmetinin altyapısını oluşturan bu tatlı dil ile hayallerinizi deliğinden çıkarmaya hazır olun. Kariyer planlarınızı dijital dönüşüm, veri bilimi, veri madenciliği, yapay zeka, makine öğrenimi ve bu alanlarla bağlantılı bir sektöre yönelik yapıyorsanız vakit kaybetmeden hemen Python dilini öğrenmeye başlayabilirsiniz.


Günlük yaşantımızda aslında farkında olmadan sıklıkla karşılaşıyoruz Python Programlama Dili ile. Online alışveriş yapmak için kullandığımız bir web sitesi, veya keyifli vakit geçirmek için akıllı telefonumuza indirdiğimiz bir oyun, hayatımızı kolaylaştıran bir çok mobil uygulama, sosyal medya programı ve çeşitli e-ticaret platformları bizimle Python Programlama Dili ile iletişim kuruluyor. Modüler yapısı, her türlü veri girişini desteklediği için hemen hemen her platformda çalışabiliyor olması kullanıcılarına çok büyük avantajlar sağlıyor. (UnixLinuxMacWindowsAmigaSymbian). 1991 yılında Guido Van Rossum tarafından geliştirilmeye başlanan Python dili; interaktif, nesne odaklı, yorumlanabilir ve oldukça hızlı öğrenilen bir programlama dili olarak diğer programlama dillerinden sıyrılıyor.


Python bir yılan mı yoksa bir komedi grubu mu?


Sanılanın aksine adını bir yılandan değil Guido van Rossum’un çok sevdiği, Monty Python adlı altı kişilik bir İngiliz komedi grubunun Monty Python’s Flying Circus adlı gösterisinden almıştır. 


DjangoZope uygulamaları, YouTube ve BitTorrent istemcisileri Python kullanan önemli şirketlerin başında gelir. Ayrıca GoogleNASA ve CERN gibi büyük kuruluşlar ve bilimsel projeler de Python dilini tercih ediyorlar. Python altyapısını kullanan Pygame ile 2D oyun tasarımı yapabiliyorken, Blockchain uygulamaları geliştirmek isteyen yazılımcıların da ilk tercihi Python dili olmaktadır. 

TensorFlow, PyTorch,Keras gibi kütüphanlerle yapay zeka, makine öğrenmesi ve derin öğrenme uygulamaları tasarlayabilir uzman seviyesinde ise kendi geliştirdiğiniz programlarla görüntü işleme ve büyük veri analizleri gerçekleştirebilirsiniz.


OpenOffice.orgGIMPInkscapeBlenderScribus ve Paint Shop Pro gibi programlarda betik dili olarak tercih edilen Python Programlama Dili, Linux dağıtımlarında ve Apple macOS işletim sistemlerinde de öntanımlı bir bileşen olarak bulunmaktadır.


Yazılım geliştirme serüvenine yeni başlayan ve programlama dünyasın adım atmayı planlayan yazılımcılar, diğer dillerle kaşılaştırıldığında öğrenimi daha hızlı ve konuşma dilimize daha yakın bir yazım dili(syntax) olduğu için daha akılda kalıcı olması sebepleriyle Python Dili'ni tercih ederler. Herhangi bir ön koşul gerekmeden isteyen herkesin Python Eğitimleri ile öğrenebileceği bu dil, size web, mobil ve masaüstü yazılım geliştirme dünyalarının kapılarını ardına kadar açar.


Yazım dili olarak basit gözüken bu dil, kapsamlı şifreleme ve şifre çözme uygulamaları, deep learning geliştirmeleri, OpenCv kütüphanesi desteği ile yüz tanıma (Face ID) yazılımları geliştirilmesine de olanak tanıyor. Python Eğitimleri'ni tamamlayan yazılım geliştiriciler bu dili kullanarak kendi oyunları dahi yazabiliyorlar.


Neden Python dili öğrenilmeli?


Programlama dünyasına girerek yazılım öğrenmek isteyen pek çok kişi daha öğrenme aşamasında dilin karmaşıklığından çekinerek geri adım atabiliyor veya son derece inovatif fikirleri olmasına rağmen bunları dijital dünyaya geçiremeden pes ediyor. Python Dili işte tam bu aşamada yazılım geliştiricileri cezbediyor. Tercih edilmesinin de en büyük sebeplerinden biri sağladığı bu avantajlı durum diyebiliriz. Yazım dili kadar, kodlarının rahat okunabilmesi Python Dilini, yazılım departmanları için vazgeçilmez bir noktaya taşıyor.


Bilişim sektörünün her geçen gün katlanarak büyümesi ve sektördeki yazılım geliştirici ihtiyacının giderek artması, Python bilen yazılımcılar için yüksek maaşlar ve sosyal haklar ile iş fırsatları anlamına geliyor. Özellikle BigData ve Hadoop, Python ile Yapay Zeka, Veri Bilimi ve İş Zekası üzerine kendini geliştirmek isteyen yazılımcılar ilk etapta Python Eğitimleri'ne katılıyorlar. 


Python Eğitimleri


Python öğrenmek özellikle yazılım geliştirme üzerine kariyer hedefleyen adaylar için çok büyük fırsatlar yaratıyor. Çalışma alanlarını genişleterek bilişim teknolojileri departmanlarında yerini almak isteyen geliştiriciler için Bilgi güvenliği, savunma sanayi, yapay zeka uygulamaları ve bilişim dünyasında yaşanan son gelişmelerle birlikte daha uzun yıllar vazgeçilmez olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bu yaz kariyer yolculuğunuza çıkmadan önce Bilişim Eğitim Merkezi'nin sunduğu Python, Python ile Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, Deep Learning, BigData ve Hadoop, Veri Bilimi ve İş Zekası Eğitimi fırsatlarını incelemeyi sakın unutmayın.
Kariyer Yolculuğunuzda Python Dili'nin avantajları nelerdir?

Dünyanın en çok tercih edilen yazılım dilini kullanmak yeni çalışma alanlarına girebilmek demek.

Mühendislik, İstatistik, Bilişim, Robotik, Uzay sektörlerindeki çalışanlara mesleki açıdan çok büyük bir katkı sağlıyor.

Bireysel olarak örümcek yazılım, analiz, raporlama, problem çözüm araçları oluşturulabilmenizi sağlıyor.

Veri bilimi, Yapay Zeka, Blockchain gibi alanlarda geleceğin mesleklerinden birine sahip olmanızı sağlıyor.

Sosyal medyada özel scriptler oluşturarak iş geliştirme süreçlerini yönetebilmenizi sağlıyor.


Bilişim Eğitim Grubu’nda Python ile Progralama Eğitimi içeriği ise şu başlıklardan oluyor.

· Python Giriş

· PyCharm ve Python Kurulum

· Operatörler, Veri Tipleri, Karar Yapıları, Döngüler

· Fonksiyonlar

· Dosya yönetimleri, Pyhton Hata Türleri

· Çalışma Dizini ve Dosya İşlemleri

· Tarih, String İşlemleri

· PyQt5 ile Arayüz Geliştirme

· Data, Sistem, Web formları

· Pyhton QT GUI

· Pyhton ile Makine Öğrenimine Giriş


Eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi almak için lütfen bilgi formunu doldurunuz.

Bilgi Formu için Tıklayınız.
Java Yazılım Uzmanlığı , Python, Yazılım Uzmanlığı (MCSD)
Beşiktaş şubesi
Hafta içi gündüz


Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 Bilişim Eğitim Grubu