ok
sık sorulan sorular;
Teknik Resim Eğitimi - Kursu

Teknik Resim Eğitimi - Kursu

Teknik Resim Nedir?


Teknik resim, imal edilecek bir ürünün veya inşa edilecek bir yapının üretim aşamalarında yol göstermek üzere kullanılan ve belirli standartlara bağlı olarak çizilen resimdir. Teknik resim, imalatın ve inşaatın olduğu her alanda üretimin ilk basamağıdır. Teknik resim bu yüzden, mimari çizimlerde, mobilya, makine mühendisliği, endüstri ürünleri tasarımı, elektrik –elektronik, otomotiv ve daha birçok sektörde kullanılır.


Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?


Teknik resim evrensel bir çizimdir. Standartlara uygun çizilmiş teknik resimler dünyanın herhangi bir yerinde okunabilir. Bu yüzden teknik resim eğitimi alan kişiler, bu bilgilerle dünyanın her yerinde uygulama yapabilir ve çalışabilir.


Teknik Resim Eğitimine Kimler Katılmalıdır?


Teknik resim eğitimini, mimarlık, iç mimarlık, inşaat mühendisliği, inşaat teknikerliği, mobilya, endüstri ürünleri tasarımı, makine mühendisliği, makine teknikerliği, elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi alan ve üniversitelerin teknik bölümünde okuyan veya teknik bölümlere hazırlanan kişiler mutlaka almak zorundadır. Özellikle bu alanlarda kullanılan AutoCad, 3DsMax vb. programların eğitimlerinde, teknik resim bilgisi çok gereklidir. Teknik resim, çizim programlarında önemli bir alt yapı oluşturduğu için bu programları destekleyen ve hızlandıran bir eğitimdir. Bu eğitimlerin dışında çizime ilgi duyan herkes teknik resim eğitimine katılabilir.


Kariyerinize Katkıları Nelerdir?


Teknik resim eğitimi alanlar geometrik şekiller, izdüşüm, perspektif, kesit alma, ölçülendirme yöntemlerini öğrenerek, elle teknik çizim yapma becerisini geliştirirler. Teknik resim eğitimi bu anlamda uygulamada ve çizimde bir çalışma disiplini oluşturur. Bu disiplin mesleki alanda teknik bir alt yapı oluşturduğu için, çalışılan alanda kolayca ilerleme sağlanır. Teknik resim, alan kişilerin uygulamada hata yapma riski yoktur. Günümüz teknoloji çağıdır ve sektörde her zaman bilgisayar bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Teknik resim ve teknoloji bilgisi olanlar her sektörde başarılı olarak, kariyerlerinde yeni bir yol açabileceklerdir.


Fırsatı siz de kaçırmayın!
Donanım & Network Uzmanlığı
Haftasonu, Hafta içi akşam
Fiyatlar hakkında bilgi almak istiyordum.

Linux Eğitimi, Server Yönetim Ailesi, Sanallaştırma, Sistem Güvenliği
Kadıköy şubesi
Haftasonu
Online eğitim Almak istiyorum sectigim eğitimler ile ilgili fiyat verirmisiniz

SAP Finans & Muhasebe Modülü Son Kullanıcı Eğitimi, Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimleri, Nebim Yazılım Eğitimleri, Microsoft Excel Eğitimi (İleri)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2017 Bilişim Eğitim Merkezi