Duyurular

İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Eğitimleri Başlıyor.

İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Eğitimi Nedir?

Günümüzün gelişen beğeni dünyasında önem kazanan ve yaşam şartlarının getirdiği uzun saatler geçirdiğimiz iç mekanın tasarımı artık aranan bir değerdir. Tek düze olanın yerini öznelliğin almasıyla mekan düzenlemede uzmanlara daha çok ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. İşte bu noktada Bilişim Eğitim Merkezi bu mesleki ihtiyacı karşılayacak bireyler yetiştirmeyi amaçlayan ders içerikleriyle İç Mimari ve Dekorasyon Bölümü ile sizlere ve sektöre çözüm sunmaktadır. İç Mimari ve Dekorasyon Bölümü meslek edindirme amaçlı tam zamanlı bir bölümdür.


İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

İç Mimari ve Dekorasyon Mesleğine yatkın ve yeteneği olduğunu düşünen fakat farklı nedenlerden dolayı bu bölüme gidemeyenlerin hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunar. Lise mezunu veya üniversite mezunu olan ancak istediği mesleği yapamayanların yanı sıra eğitiminde kendisini yetersiz bulup kendisini geliştirmek, güncellemek isteyenlerin katılabileceği bir meslek edindirme programıdır. Kendinize uygun ve sevdiğiniz bir alanda iş yaparak hem mutlu hem de başarılı olarak hayatınızdaki hayallerinize kavuşma şansını yakalamak isteyenler katılmalıdır. 


İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Eğitiminde Öğrenci Seçimi Nasıl Yapılır?

Programlara katılmak isteyen adaylara öncelikle Kariyer Uyumluluk Testi uygulanarak, kişinin yapısına uygun bölümü seçmesi sağlanmaktadır. Kariyer uyumluluk testi  sonrasında yapılan mülakat ile sağlıklı bir rehberlik hizmeti ile bölüm seçilmekte ve doğru yönlendirmeyle doğru bir başlangıç yapılmaktadır.İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Eğitimi Sonunda Alınacak Belgeler | Sertifikalar Nelerdir?

Tüm programlar bilgisayar destekli olup, mesleğinizin Teknoloji ile entegrasyonunu eksiksiz yapma şansına sahipsiniz. BEM nin 10 yılı aşkın teknolojik eğitim deneyimi ile tam donanımlı şekilde mezun olma şansına ve farkına sahip olacaksınız. Alınan teorik, pratik ve teknolojik eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Belgesi ve Uluslararası geçerli Adobe, Autodesk ve Microsoft sertifikalarıyla belgelendirilmektedir.


İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Eğitimi İçeriği Nelerdir?


1.DÖNEM

1- İç Mimari Proje 1

2- Teknik Resim

3- Yapı Bilgisi ve Malzeme 1

4- Sanat Tarihi

5- Plastik Sanatlar(Serbest el perspektif, tarama, boyama ..)

2.DÖNEM

1- İç Mimari Proje 2

2- Yapı Bilgisi ve Malzeme 2

3- Perspektif4- Maket

5- Mobilya Tasarımı ve Ergonometri

6- Yapı Donatımı ve Aydınlatma

7- Maliyet Hesaplama


İç Mimari ve Dekorasyon Eğitimi ile Alakalı Seminerler / Güncel Trendler Nelerdir?

Feng Shui
Akustik
Rölöve Teknikleri
Güncel İmar Mevzuatı


İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Bölümü Derslerinden Bazı Konu Başlıkları Nelerdir?

Temel sanat eğitimi ve formlar, insan ergonomik ölçüleri ve yapısı, form kompozisyon bilgisi uygulaması, teknik resim, perspektif, grafiksel ve artistik perspektifler, izdüşüm ve gölge teknikleri, sunuş anlatım teknikleri, kuruboya renklendirme, suluboya renklendirme teknikleri, marker boyama tekniği, tozpastel tekniği, mobilya tasarım tarihi, metaller ve uygulama alanları, ağaçlar ve özellikleri, yapıcı konstrüksiyon, kapı ve pencereler, mobilya tasarım uygulamaları, koltuk, sandalye ve tabure tasarımları, yatak, portmanto ve komidin tasarımı, merdivenler, merdiven çeşitleri ve özellikleri, masif mobilya ve tasarım uygulamaları, parabet, asma tavan, lambiri uygulamaları, şömine ve barbekü uygulamaları, mimari temel eğitimi, temeller, duvarlar, kemerler, döşemeler, ahşap, betonarme, kâgir yapı sistemleri, çatı sistemleri ve çeşitleri, iç mimari temel eğitimi, antre tasarımı ve proje uygulaması, mutfak tasarımı ve proje uygulaması, banyo tasarımı ve proje uygulaması, genç odası tasarımı ve proje uygulaması, ebeveyn odası tasarımı ve proje uygulaması, yaşam çevresi tasarımı ve proje uygulaması, maket çalışmaları…


Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2021 Bilişim Eğitim Merkezi