Kampanyalar

Uzaktan Canlı Eğitim

Uzaktan Canlı Eğitim Nedir?

Günümüzde Uzaktan Canlı Eğitim geleneksel eğitimin yerini almaya başlamaktadır. Bu eğitim şekli eğitmen ile kursiyeri sanal ortamda buluşturan, eğitmenin ve kursiyerlerin farklı lokasyonlarda fakat aynı anda eğitim vermesini/almalarını sağlayan teknolojik bir sistemdir. Uzaktan Canlı Eğitim mekândan bağımsız zamana bağımlı bir eğitim şeklidir. Eğitmen sınıf ortamında dersini anlatırken kursiyerler evlerinde, işyerlerinde veya internet bağlantısına sahip herhangi bir yerde derse katılabilirler. Uzaktan Canlı Eğitim kesinlikle öncesinde kaydedilmiş ders şeklinde değildir ve interaktif şekilde dersler yapılır. Bir veya birden fazla kursiyerin katılım sağlayabildiği, internet üzerinde verilen canlı ve etkileşimli çevrimiçi eğitimdir. Kursiyer anlamadığı yeri sorabilir, eğitmen kursiyerin bilgisayarında dersle ilgili örmek/gösterim/çizim yapabilir ve diğer kursiyerler ile yazışabilir. Ders içinde kursiyer “parmak kaldır “butonuna basarak söz alabilir, eğitmen “alkışla” butonuna basarak kursiyeri ödüllendirebilir.  Uzaktan Canlı Eğitim için eğitmenlerimiz özel olarak donatılmış olup sunum ve anlatım becerileri üst düzeydedir. 

Uzaktan Canlı Eğitimin Faydaları;

Uzaktan Canlı Eğitim ile kursiyer Edirne’den Kars’a Türkiye’nin her yerinde -Antalya, İzmir, Elazığ, Adana, Hatay, Samsun, Ankara, Bursa, Gaziantep- sınıf eğitiminden hiçbir farkı olmayan eğitimi alabilir. Uzaktan Canlı Eğitim ile kursiyer günümüzde en kıymetli şey olan zamandan tasarruf etmiş olacak. Dileyen kursiyerlerimiz şubelerimizde eğitim almaya devam edebilirler. Hafta içi akşam iş çıkışı rahatlıkla derslere katılım sağlayabilecek ve ders bitiminde de yine zaman harcamadan normal hayatına devam etmiş olacaksınız. Şubede fiziki şartlara bağlı kalmadan evinde, işyerinde veya internet bağlantısı olan herhangi bir yerde rahatlıkla eğitim alabilecek ve gün içindeki zamanını daha etkin kullanarak zaman yönetimini başarılı bir şekilde hayata geçirmiş olacaktır. Eğitim ayağınıza kadar gelmiş olacak. Günümüzde teknolojinin her adımımızda devreye girdiğini düşünürsek, çok değil birkaç yıl içinde sınıf ortamında eğitimin yerine Uzaktan Canlı Eğitim daha yaygın hale geleceği kuşku götürmez bir durumdur ve Bilişim Eğitim Merkezi olarak bu sistemin öncülerinden olmak bizim için ayrı bir gurur oluşturmaktadır.

Türkiye’de İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirler dışında istediğimiz her eğitimi bulunduğumuz şehirde alamayabiliyoruz maalesef. Bu gibi durumda Türkiye’nin neresinde olursanız olun Uzaktan Canlı Eğitim ile istediğiniz eğitimi alabilmeniz sizin için çok büyük şans olacak. Anadolu’nun, internet bağlantısı olan, her yerinde istediğiniz eğitimi alabileceksiniz ve böylece çağın gereksinimlerini yakalayabileceksiniz.

Ayrıca Uzaktan Canlı Eğitim Türkiye sınırlarıyla kısıtlı bir eğitim değildir, Türkçe’nin konuşulduğu tüm bölgelerdeki kursiyerler ihtiyaç duydukları eğitimleri alabilirler. Bugün Azerbaycan’dan, Rusya’dan, Almanya’dan birçok Türk kursiyer Uzaktan Canlı Eğitim ile eğitimlerini almış ve tüm sistemden genel olarak memnun kaldıklarını bize iletmişlerdir.

Neden Uzaktan Canlı Eğitim;

Günümüzde teknolojinin geleneksel olan her şeyin yerini almaya başlamasıyla birlikte eğitim sektöründe de neden sınıf ortamında eğitime bağlı kalalım sorusu ortaya çıkmıştır. Bilişim Eğitim Merkezi gibi inovatif şirketlerin öncülüğünde Uzaktan Canlı Eğitim modeli geliştirilmiştir. Uzaktan Canlı Eğitim ile çağın gerektirdiği teknolojik gereksinimleri karşılamış olacağız ve bireylere daha kolay ve etkili bir eğitim modeli sunmuş olacağız. Bugün neredeyse tüm bankacılık, ticaret, devlet işleri internet üzerinden rahatlıkla ve güvenli bir şekilde yapılırken biz neden eğitim sisteminde geleneksel metoda bağlı kalalım ve eğitim alabilmek adına hem ulaşım ile maddi hem de zaman ile manevi kayba neden olalım. Bugün neden resmi kurumlar tüm işlerimizi e-devlet üzerinden ve neredeyse tüm bankalar bankacılık işlemlerimizi internet bankacılığı üzerinden yapmamızın daha hızlı ve kolay olduğunu vurguluyorlarsa, eğitim konusunda da Uzaktan Canlı Eğitim şekli aynı hızlılık ve kolaylığı sağlamaktadır. Böylelikle günümüzde toplumların rekabet güçlerini ve gelişmişlik düzeylerini belirleyen en belirleyici unsur olan bilgiye ulaşmak daha kolay olacaktır.Bugün İstanbul’da dahi birçok kursiyerimiz, merkezi lokasyonlarda şubelerimizin olmasına rağmen, Uzaktan Canlı Eğitim şeklinde eğitim almak istemektedirler. Uzaktan Canlı Eğitim sistemine masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet veya hatta akıllı cep telefonları ile internete bağlanıp eğitime dâhil olabilirsiniz. Eğitim hayatına ulaşmanız hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bilişim Eğitim Merkezi Uzaktan Canlı Eğitimleri ile Bilişim Eğitim Merkezi şubelerinde alınan eğitim arasında içerik, süre ve kalite bakımında herhangi bir fark yoktur. 

Uzaktan Canlı Eğitimin İşleyişi/Gereksinimleri Nedir;

  1. En az 4 MBit hızında internet bağlantısı. (Bağlantı hızı ne kadar yüksek olursa sistemden alınacak verim de o oranda artacaktır)
  2. Kulaklı mikrofon. (Kulaklık kullanılması hem duymayı kolaylaştırır, hem de söz verildiğinde çevredeki seslerin diğer öğrencileri rahatsız etmesinin önüne geçilir)
  3. Kamera, kulaklık ve mikrofonun eğitime bağlanılmadan önce, bilgisayarda düzgün çalıştığından emin olunmalıdır. (Ses girişlerinin doğru yapıldığından, kulaklığın ve mikrofonun düzgün çalıştığından emin olunmalıdır)
  4. Tüm kullanıcıların son anda dâhil olduğu sistemlerde, zaman zaman sorunlar çıkabildiğinden; eğitimin başlama saatinden 10 dakika önce sisteme dâhil olunması gerekmektedir. 

Uzaktan Canlı Eğitim Sistemine Giriş;·Sisteme; bilgisayar, akıllı telefon veya cihazlar yardımıyla giriş yapılabilmektedir.·Bilgisayar ile sisteme girmek için internet tarayıcısının adres satırına, verilen link yazılarak Online Eğitim web sayfasına giriş sağlanır.·Akıllı telefon veya cihazlarla sisteme girebilmek için, öncelikle cihazın uygun mobil uygulama marketlerinden Adobe Connect uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. Daha sonra uygulamayı çalıştırılarak verilen link, ilgili yere yazılabilir.·“Kullanıcı Adı” metin kutusuna; kursiyer için tanımlanan kullanıcı adının, “Parola” metin kutusuna; kullanıcı şifresinin yazılması ve “Oturum Aç” butonunun tıklanması gerekmektedir..  Uzaktan Canlı Eğitim Linki, Kullanıcı Adı ve Şifresi kişiye özel olup kimseyle paylaşılmaması gerekmektedir.
Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2021 Bilişim Eğitim Merkezi