xx
Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitim süresi ne kadardır, seansları nasıldır?

Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitimi, 240 saatlik bir eğitimdir. Eğitimin süresi, katılınan seansa göre 20 ile 40 hafta arasında değişmektedir.


Bilişim Eğitim Merkezi’nde eğitim seansları aşağıdaki gibidir. 


Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) Eğitimi Hafta İçi Gündüz Seansları: Pazartesi-Salı- Çarşamba -Perşembe Günleri: 09.00-12.00 / 12.00-15.00 / 15.00- 18.00


Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) Eğitimi Hafta İçi Akşam Seansları: Pazartesi-Çarşamba-(Cuma) veya Salı-Perşembe Günleri: 18:30- 21.30  veya 19.00- 22:00


Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) Eğitimi Hafta sonu Seansları: Cumartesi-Pazar Günleri: 09.00-12.00 /12.00-15.00/15.00-18.00/18.00-21.00


Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitimini nerede alabilirim?

Bilişim Eğitim Merkezi Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD)  kursunu; bireysel ya da kurumsal olarak Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Pendik, Çekmeköy, Ankara, Bursa, Konya, Eskişehir gibi şubelerimizde alabileceğiniz gibi Uzaktan Canlı Eğitim (Online Eğitim) seçeneği sayesinde internet bağlantısı ve kulaklık bulunan akıllı telefon, tablet ya da kişisel bilgisayarlarınız aracılığıyla ev ya da ofisinizde de alabilirsiniz

Bilişim Eğitim Merkezi’nde ödeme seçenekleri nelerdir?

Bilişim Eğitim Merkezi’nde kursiyer adayları ödeme seçeneklerini kendileri belirleyerek bütçelerine uyan ödeme alternatiflerini seçme şansına sahiptirler.


Nakit, peşin ödeme, senet ve kredi kartına taksit yapılabilmektedir. Kampanya dönemlerinde veya kampanyalı eğitimlerde çok özel ödeme ve indirim seçenekleri de sunulmaktadır. Bilişim Eğitim Merkezi kaliteli eğitim ve hizmet ilkesinden ödün vermeden, her kesimden bütçeye uygun fiyat avantajları ile her zaman kursiyerlerinin yanındadır. Bilişim Eğitim Merkezi eğitim içerikleri ve ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi için en yakın şubemiz (İstanbul: Kadıköy, Bakırköy, Beşiktaş, Pendik- Ankara: Kızılay, Eskişehir, Bursa, Konya) ile iletişime geçebilir (444 3 236) uluslararası fiziki standartlara uygun teknik altyapıdaki bilgisayar laboratuvarlarımızı ve sınıflarımızı gezebilirsiniz.


ok
sık sorulan sorular;
  • Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitim süresi ne kadardır, seansları nasıldır?
  • Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitimini nerede alabilirim?
  • Bilişim Eğitim Merkezi’nde ödeme seçenekleri nelerdir?
Yazılım  Uzmanlığı Kursu Eğitimi (MCSD)

Yazılım Uzmanlığı Kursu Eğitimi (MCSD)

Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) Eğitimi için Gerekli Ön Bilgi

Yazılım Veritabanı Uzmanlığı Kursu, bilişim sektöründe kendisini geliştirmek isteyen, İngilizce alt yapısı olan, yazılım algoritma mantığına sahip ve en az lise mezunu kişilerin kendisini geliştirerek, sektöre kazandırılması prensibini amaçlamaktadır.


Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) Kursuna Kimler Katılmalıdır?


Yazılım Veritabanı Uzmanlığı Kursuna, masaüstü ve web uygulamaları hazırlamak isteyen, yazılım alanında kariyer hedefleyen tüm adaylar ile yazılım dünyasındaki başarısını Microsoft sertifikaları ile desteklemek amacında olan yazılım uzmanlarının katılımcı olabileceği eğitim programıdır.


Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) Kursunun Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

Yazılım Veritabanı Uzmanlığı Kursu alan katılımcılarımız, e-ticaret projesi geliştirme tekniklerini, teknolojinin son versiyonlarını kullanarak uygulamayı ve geliştirmeyi öğrenirler. Almış oldukları eğitimin sonunda girecekleri sınavlarla bilgi ve yeterliliklerini uzmanlık statüsüne taşıyabilirler.

Masaüstü yazılım projeleri ve veritabanı uygulamaları üzerine uzmanlaşmak isteyen tüm katılımcılarımız, proje çalışmalarına ek olarak güncel uygulama ve teorik bilginin birleştiği eğitim içeriği ile sektöre hazırlanırlar. Proje hazırlamanın teknikleri, analiz süreci ve iş akışı konularında da yazılım sektörünün tüm süreçlerine hazırlanan kursiyerlerimiz, eğitim sonunda istedikleri alanda proje geliştirebilecek iş akışı bilgisine sahip olurlar.


Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) Kursunu Neden Bilişim Eğitim Merkezi’nde Almalıyım?

Bilişim Eğitim Merkezi; Microsoft ve Adobe gibi dünya devi yazılım şirketlerinin Yetkili Eğitim Merkezi olma ünvanı ve 20 yılı aşan tecrübesiyle birçok kursiyere eğitim vermiş, sektörün öncü eğitim kurumudur.


Bilişim Eğitim Merkezi;  20 yılı aşan tecrübesiyle birçok kursiyere eğitim vermiş, sektörün öncü eğitim kurumudur. Ayrıca Bilişim Eğitim Merkezi; Microsoft ve Adobe gibi dünyanın lider yazılım şirketlerinin Yetkili Eğitim Merkezi olan kurumdur. Temellerini istihdam ve verimlilik odaklı bir yapı üzerinde atmış ve verdiği eğitimlerle Türkiye’de yeni teknolojilere uyumlu bir eğitim sistemini oluşturmuştur. Eğitimlerde sektörün yenilikleri her zaman takip edilerek, programların en güncel sürümleri Öğretme Garantisi ile kullanılır. Bilişim teknolojileri eğitimleri veren kurumlar arasında Microsoft’un en üst düzey yetkili eğitim merkezi ünvanına sahip eğitim kurumu olan Bilişim Eğitim Merkezi; tamamı saha deneyimli olan Türkiye’nin en kaliteli eğitmen kadrosuna sahiptir.


Şimdi Başvur


Microsoft Yetkili Eğitim Merkezi Ne Demektir?

Dünyanın lider yazılım şirketi olan Microsoft, kendi üretmiş olduğu yazılımların eğitimlerini vermek üzere belirlediği uluslararası standartları sağlayan eğitim kurumlarına yetki vermektedir. 


Dünyanın lider yazılım şirketi olan Microsoft, kendi üretmiş olduğu yazılımların eğitimlerini vermek üzere belirlediği uluslararası standartları sağlayan eğitim kurumlarına yetki vermektedir. Bu yetkiyi verirken Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitimlerini verecek olan eğitmenlerin, Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitiminin verileceği sınıfların, binaların, eğitim kaynaklarının ve eğitmenlerin tamamını denetime tabi tutmaktadır. Bu şartları sağlayan eğitim merkezinde Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) kursu alan kursiyerler eğitim sonunda Bilişim Eğitim Merkezi Katılım Sertifikası almaya hak kazanmaktadırlar.


Yazılım Kursunu Nereden Alabilirim?

Yazılım kursunu istanbul, kadıköy, beşiktaş, pendik ankara kızılay, bursa ve eskişehir şubelerimizden eğitim alabilirsiniz.


Şimdi Başvur

Yazılım Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

Yazılım, bilgisayar dilinde oluşturulan komutlar olarak ifade edilebilir. Burada amaç, elektronik ortamda yapılması istenen işler için komut oluşturulmasıdır. Bilgisayar, tablet ve telefon gibi cihazlar belirli işleri yapmak için komutlara ihtiyaç duyarlar. Bu komutların belirli bir mantık çerçevesi içerisinde düzenlenmesi sonucunda ise yazılımlar oluşur.

Mobil yazılım ve web yazılım gibi farklı türleri vardır. Bu yazılım çeşitleri kullanılarak yapılacak olan işlerde zaman ve iş gücünden tasarruf elde edilmiş olur. Ayrıca yapılması istenen işleme ait komutlar hazır olarak sunulduğundan dolayı, iş bitiricilik özelliği de aktiftir.

Yazılım Nedir?

Bilgisayar donanımı kendi başına yapılması gereken işler için komut oluşturamaz. Bu komutların yazılım olarak bilgisayara yüklenmiş olması gerekir. İşte yazılım, bilgisayarın yapması istenen işlere yönelik oluşturulan komutlar bütünüdür. Bu tanımlama tüm yazılım çeşitleri için uyarlanabilir.

Kullanılan yazılım sadece bilgisayarlar için değildir. Cep telefonları, televizyonlar, sanayilerdeki büyük makineler bu şekilde çalıştırılabilir. Yüklenen yazılımlar sayesinde işleyiş bir standarda bağlanmış olur. İnsan gücü azalır. Bu durum ise iş verimliliğini artırırken zaman tasarrufu sağlar.

Yazılım Ne İşe Yarar?

Yazılım, yapılmasını istediğiniz işlemi bilgisayara yaptırabilmenizi sağlar. Belirli otomasyonlar kurulabilir. Büyük şirketler, yazılımlar aracılığı ile şirket işlemlerini yürütebilir. İnsan hataları en aza indirilir ve yazılımlar sayesinde standart uygulamaların sorunsuz bir şekilde yürümesi sağlanır.

Yazılımın ne işe yaradığını daha iyi kavrayabilmek için nasıl kullanıldığını öğrenmek gerekir. Yazılım olmadan bilgisayarlara ve makinelere devamlı olarak aynı komutları vermek mümkün değildir. Uygulanan yazılımlar sayesinde, işlemler belirli bir düzen içerisinde yürütülebilir. Bu işler hem şirketlerin işleyişi ile ilgili olabilir hem de günlük hayattta her insanın işine yarayan türden unsurlar olabilir.

Teknoloji çağına uyum sağlamak amacıyla yazılımların aktif olarak kullanılması gereklidir. Özellikle iş dünyasında karlılık oranını artırmak isteyen şirketlerin uygun yazılımları geliştirmeleri ve kullanmaları gerekir. Bazen bir şirketin yepyeni bir yazılıma ihtiyacı olabilir. Bu durumda ilgili yazılımın geliştirilmesi ve kullanılması için çaba sarf etmesi gerekecektir.

Yazılım Çeşitleri

·  Uygulama yazılımlarında kullanıcıların taleplerine göre uygulama dilleri oluşturulur. Bu tür yazılımların kullanıcı odaklı olduklarını söylemek mümkündür. Programlama dilleri kullanılarak uygulama yazılımları hazırlanır ve farklı kullanım amaçlarına uygun olması sağlanır. Farklı çeşitteki uygulama yazılımlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

o  Sunum Yazılımları

o  Eğlence Yazılımları

o  Genel Amaçlı Uygulama Yazılımları

o  Ticari Yazılımlar

·  Bilgisayar kaynaklarının kullanımına olanak sağlayan işletim sistemi yazılımları ve sistem destek hizmetlerini sağlayan hizmet yazılımları ise sistem yazılımları arasındadır.

o  İşletim Sistemi Yazılımları

o  Hizmet Yazılımları

Yazılım Nasıl Yapılır?

Bir yazılımın ortaya çıkması için önce bir ihtiyaç oluşması gerekir. Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda yeni yazılımlar hazırlanabilir. Örneğin bir şirketin siparişlerinin düzenlendiği bir yazılıma ihtiyaç oluşabilir. Bu durumda mevcut siparişlerin yönetimini düzene koymak ve oluşacak karışıklıkların önüne geçebilmek için bir yazılım geliştirilir ve uygulamaya konulur. Bir yazılım oluşturabilmek için 6 aşamaya ihtiyaç vardır:

1.  Yazılım oluşturulmasında ilk aşama ihtiyaç tespitidir. Bir diğer deyişle karşılaşılan problem tanımlanmalıdır.

2.  Daha sonra ulaşılması istenen hedefler ve yazılımın amacı belirlenir. Yani yazılımın hangi işleme hizmet edeceği belirlenir.

3.  Program ana hatları ile tasarlanır. Bu tasarımı yapacak kişinin yazılım konusunda tecrübesinin olması çok önemlidir. Aksi takdirde program kullanıcıları birçok problemle karşılaşabilir. Bu da yazılıma olan inancı düşürür.

4.  Program tasarımı tamamlandıktan sonra sıra kodlara dönüştürülmesi vardır. Bilgisayarı yönetmenin yolu kodlama yapmaktır. Bu kodlamalar bilgisayar için birer komut gibi düşünülebilir.

5.  Kodlamaların ve program tasarımının belirli dökümanlara evrilmesi gerekir.

6.  Son aşama ise yazılımın test edilmesidir. Eğer çalışması sırasında herhangi bir problemle karşılaşılmıyorsa ve istenilen amaca hizmet ediyorsa, başarılı bir yazılım geliştirilmiş demektir.

Yazılıma Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi işletim sistemine uygun bir yazılım geliştirileceği önceden belirlenmelidir. Yazılım geliştirme aşamalarına geçmeden önce temel unsurların belirlenmesi şarttır. İşletim sistemine göre hareket edilmeli ve yazılım kurulumuna başlanmalıdır. Genel olarak Windows kullanımı ile karşılaşsak da Windows için üretilen bir yazılım çeşidinin Linux’da çalışmayacağı hesaba katılmalıdır.

İkinci önemli unsur ise programlama dilinin seçilmesidir. Yazılım konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olan kişiler programlama dilini seçerek vakit kaybetmeden yazılım aşamaları için harekete geçebilirler.

Casus yazılımlar da zararlı yazılımlardan biridir. İzniniz olmadan bilgisayarınızda değişiklik yapabilirler. Yine onayınızı almadan kişisel bilgilerinizi kullanabilirler. Bu gibi zararlı yazılımların çalışmasını önlemek için kontrol programları yüklenebilir.

Sıfırdan Nasıl Yazılım Geliştirilir?

Yazılım geliştirmek isteyen birinin ilk yapması gereken, bu işi başaracağına inanmaktır. Yazılım geliştirilirken umutsuzluğa kapılmadan, hedefe yönelik çalışmalar yapmak başarıya ulaştıracaktır. Bu konudaki örnekleri inceleyebilir ve kendi hedefinize uygun olan yazılımlara göz atabilirsiniz.

Mevcut hedefiniz doğrultusunda bir yazılım geliştirme yoluna gitmelisiniz. Bir programlama dili seçerek işe başlayabilirsiniz. Pyhton ve C Programlama Dili yeni başlayanlar için uygundur. Bu şekilde adım adım kendinizi geliştirebilirsiniz. Yazılım geliştirmeye başlarken aklınızın karışık olmaması ve hedefinizi net olarak bilmeniz önemlidir.

Bu programlama dillerini nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir. Bunun için online ya da bire bir ders alabileceğiniz gibi, öğretici yazılar okuyarak da öğrenmeyi deneyebilirsiniz. Bu aşamadan önce ufak çaplı bir araştırma yaparak piyasada en çok hangi programlama dillerine ihtiyaç duyulduğunu öğrenebilirsiniz. Böylece piyasada hiç tercih edilmeyen bir programlama dilini öğrenmeye çalışarak vakit kaybetmemiş olursunuz.

Mobil Yazılım Geliştirme

Mobil alanda yazılım geliştirebileceğiniz 3 alan bulunmaktadır. Bunlar IOS, Android ve Windows Phoe’dur. Bunlar arasında en çok kullanılan alan ise Android’dir. Android Studio kullanarak Android yazılımları geliştirebilirsiniz. Kotlin ya da Xamarin kullanarak da Android yazılımları geliştirmeniz mümkün olur.

IOS’ta ise Swift dili kullanarak yazılım geliştirebilirsiniz. Dinamik ve esnek olan programlama dillerinde kendinizi geliştirmeniz daha aktif olarak yazılım geliştirebilmenizi sağlar.

Yazılım Neden Önemlidir?

Günümüz şartlarını hesaba katarsak, yazılımların hayati bir öneme sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Banka hesaplarınızdan hastane kayıtlarına kadar çoğu bilgi ve işlem, geliştirilen yazılımlar aracılığı ile yürütülür. Bilgisayarların hayatımızdan çıkması demek birçok kamu ve özel kuruluşun işlerine devam edememesi demektir.

Bilgisayar programları yazılım olmadan çalışmaz. Yüklenen yazılımlar, bir nevi bilgisayarlara ne yapması gerektiğini gösterir. Artık şirketler yazılımcılara büyük bir önem vermekte ve iş imkanı sağlamaktadır. Gelişen ve değişen dünyada yazılım uzmanlarına önemli görevler verilmekte ve güzel iş imkanları sunulmaktadır. Yazılım konusunda kendinizi geliştirmeniz, farkınızı ortaya koymanız demektir. Çünkü teknolojinin gerisinde kalan şirketler, rakiplerinin gerisinde kalır ve pazarda yeterince yer bulamaz.
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitim süresi ne kadardır, seansları nasıldır?
Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitimi, 240 saatlik bir eğitimdir. Eğitimin süresi, katılınan seansa göre 20 ile 40 hafta arasında değişmektedir.
Ayrıntılı bilgi için
Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) eğitimini nerede alabilirim?
Bilişim Eğitim Merkezi Yazılım Veritabanı Uzmanlığı (MCSD) kursunu; bireysel ya da kurumsal olarak Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Pendik, Çekmeköy, Ankara, Bursa, Konya, Eskişehir gibi şubelerimizde alabileceğiniz gibi Uzaktan Canlı Eğitim (Online Eğitim) seçeneği sayesinde internet bağlantısı ve kulaklık bulunan akıllı telefon, tablet ya da kişisel bilgisayarlarınız aracılığıyla ev ya da ofisinizde de alabilirsiniz
Ayrıntılı bilgi için
Bilişim Eğitim Merkezi’nde ödeme seçenekleri nelerdir?
Bilişim Eğitim Merkezi’nde kursiyer adayları ödeme seçeneklerini kendileri belirleyerek bütçelerine uyan fiyat alternatiflerini seçme şansına sahiptirler. Nakit, peşin ödeme, senet ve kredi kartına taksit yapılabilmektedir.
Ayrıntılı bilgi içinBilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2022 Bilişim Eğitim Grubu